Dominacja czarno-niebieskich w Kościerzynie

12 січ. 2022 |

W meczu 1/16 Pucharu Polski zawodniczki Eurobudu JKS-u Jarosław pewnie pokonały pierwszoligową KS Kościerzynę 22:39 (13:20).

Mecz od udanej akcji rozpoczęła Klaudia Jagiełła (Kościerzyna), jednak to czarno-niebieskie od pierwszych minut prezentowały lepszą grę. Przy stanie 1:7 trener gospodyń poprosił
o przerwę. Przekazane uwagi przerodziły się w poprawę wyniku (4:8).

W 15. minucie prowadzenie jarosławianek ponownie wzrosło. Tym razem do siedmiu bramek (4:11). Nie oznaczało to jednak, że miejscowe chociaż przez chwilę się poddały. Wysoką skuteczność prezentowały przede wszystkim Daria Cieślak i Izabela Świerżewska. Finalnie, pierwsza połowa upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji JKS-u (13:20).

Drugą część meczu rozpoczęły błędy z dwóch stron, ale bezpieczna, wypracowana wcześniej przewaga pozwalała czarno-niebieskim na spokojną grę. W 45. minucie przyjezdne były aż
o jedenaście trafień lepsze. Spory wkład miały w tym Aleksandra Zimny, Katarzyna Kozimur, Sylwia Matuszczyk oraz Sandra Guziewicz, którą kibice mogli oglądać na boisku przez większość meczu. Wyróżnić należy również jarosławskie bramkarki – Polinę Kukharchyk i Jelenę Djurasinović.

Pomimo komfortowej sytuacji, czarno-niebieskie rozpędziły się w samej końcówce na tyle, że spotkanie zakończyło się wynikiem 22:39.