Galychanka górą w Jarosławiu

24 лист. 2022 | Relacja

W meczu 7. serii, choć walki i emocji nie zabrakło, trzy punkty z jarosławskiej hali zabrały ze sobą zawodniczki HC Galychanki Lwów.

Od udanej akcji rozpoczęły zawodniczki Galychanki (Dmytryshyn). Szybka odpowiedź Jarosławia nie powiodła się. Dwukrotnie nie trafiła Zimny. Przyjezdne po rzucie karnym podwyższyły prowadzenie (0:2). W 7. minucie czarno-niebieskie wyrównały stan meczu (Nestsiaruk, Matuszczyk, 2:2), a kilkadziesiąt sekund później, za sprawą Natalii Volovnyk, objęły prowadzenie. Lwowianki znów odrobiły straty. Do 15. minuty zespoły grały równo, rzucając niemalże na zmianę.

Niespełna dwie minuty później, sytuacja dla JKS-u uległa zmianie. Przy trzybramkowej stracie (6:9) o czas poprosił Reidar Moistad. Po wznowieniu gry drużyna gości z powodzeniem utrzymywała dystans bramkowy, a jarosławiankom, pomimo dobrej dyspozycji Nestsiaruk i jej celnych rzutów, nie udało się odrobić strat. Drużyny zeszły na przerwę między połowami przy stanie 11:14.

Drugą część meczu od celnego rzutu rozpoczęła Aleksandra Zimny (12:14). Kolejne trzy akcje z rzędu należały do zawodniczek Galychanki (Konovalova, Dmytryshyn, Poliak). Serię przerwała Zimny, która w kolejnych minutach była po stronie czarno-niebieskich najjaśniejszą postacią. Kwadrans przed zakończeniem spotkania jarosławianki traciły do ekipy przyjezdnej dwie bramki (17:19). Dwie minuty później, podanie Katarzyny Kozimur wykończyła Wiktoria Gliwińska, co dało gospodyniom kontakt (19:20).

Ostatnie dziesięć minut spotkania obfitowało w sporo emocji. Rzutu karnego na remis nie wykorzystała Nestsiaruk. W 53. minucie udało się to Lesii Smolinh (22:22). Gra przypominała tę z pierwszych piętnastu minut meczu – szybką i równą.

Na niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem grę w drużynie Lwowa wzięła na swoje barki Diana Dmytryshyn. Przyjezdne wyszły dzięki jej celnym rzutom na dwupunktowe prowadzenie i taką przewagę utrzymały do końca spotkania.

Eurobud JKS Jarosław – HC Galychanka Lwów 25:27 (11:14)

Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk - Nestsiaruk 5, Matuszczyk 3, Volovnyk 2, Kozimur 3, Smolinh 3, Trawczyńska 1, Zimny 4, Dorsz 2, Gliwińska 2, Strózik, Mokrzka.

Lwów: Poliak, Saltaniuk - Dmytryshyn 10, Poliak 5, Konovalova 4, Kozak 1, Markevych 2, Diachenko 1, Melekestseva 1, Martyniuk 3, Sorokina, Holinska, Slobodian, Tkach, Prokopiak.