Interia Sport partnerem medialnym ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet

4 жовт. 2023 | Komunikaty

Serwis Interia Sport został oficjalnym partnerem medialnym najwyższego szczebla rozgrywek piłki ręcznej w Polsce: ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet. Umowa została podpisana na sezon 2023/2024 z opcją przedłużenia o kolejne lata.

- Obok strategicznego i wieloletniego partnerstwa z Telewizją Polsat, która transmituje najciekawsze mecze ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet, nawiązaliśmy współpracę z Interią Sport, która jest jednym z największych serwisów sportowych w naszym kraju. Portal w każdym miesiącu odwiedza prawie 7 mln fanów sportu. Ta kooperacja jest elementem realizacji naszej strategii, której głównym celem jest poszerzanie medialności rozgrywek i docieranie do nowych grup odbiorców. Wspólnie z Interią wypracowaliśmy atrakcyjny model produkcji i dystrybucji jakościowych treści na temat piłki ręcznej. Jestem przekonany, że już niebawem Interia.pl stanie się pierwszym wyborem w poszukiwaniu informacji ze świata piłki ręcznej dla kibiców w całej Polsce - mówi Maciej Turchan, PR Manager Superligi.

Kibice piłki ręcznej na portalu Interia Sport znajdą eksperckie zapowiedzi oraz podsumowania każdej serii meczów ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet. Publikowane są również wywiady wideo oraz skróty spotkań transmitowanych na sportowych kanałach Telewizji Polsat. Na czytelników czekają również relacje live, ekskluzywne wywiady ze szczypiornistami oraz najświeższe newsy z superligowych parkietów. Ponadto, eksperci z ramienia Interii Sport nominują kandydatów do siódemki każdej serii spotkań oraz biorą udział w typowaniu zawodniczki i zawodnika miesiąca.

- Jako Interia Sport chcemy być blisko najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Z uznaniem patrzymy na rozwój sportowy i marketingowy ORLEN Superligi. Objęcie patronatem ligowych rozgrywek piłki ręcznej to wyjście naprzeciw oczekiwaniom kibiców, element współpracy w ramach Grupy Polsat-Plus, a także naturalny krok naprzód dla portalu, którego serwis sportowy jest najszybciej rozwijającym się spośród portali horyzontalnych – mówi Daniel Bednarek, szef sektora sport w Interii.

W serwisie Interia Sport kibice znajdą wiele treści nawiązujących nie tylko do rozgrywek ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet, ale również występów reprezentacji Polski oraz zmagań polskich zespołów w europejskich pucharach. Na portalu wyeksponowana została zakładka piłki ręcznej, w której generowane są wszystkie treści dotyczące szczypiorniaka.

________________

Superliga Sp. z o.o. jest spółką zarządzającą najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej w Polsce – PGNiG Superligą i PGNiG Superligą Kobiet, odpowiadającą za prowadzenie rozgrywek, sprzedaż praw medialnych i scentralizowanych praw marketingowych.