Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet – Dzień 1

28 груд. 2021 |

Pierwszy z trzech dni Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet za nami. Wysokie zwycięstwa w jarosławskiej Hali MOSiR odniosły Iuventa Mihalovce i Eurobud JKS Jarosław.

Mecz nr 1:
Iuventa Mihalovce – Suzuki Korona Handball Kielce 34:20 (19:10)

Bieniaminek PGNiG Superligi Kobiet przegrał mecz otwarcia Turnieju z liderem MOL Ligi. Zespół ze Słowacji od początku postawił Kielczankom twarde warunki, a wysoką przewagę punktową utrzymał do końca pierwszej, a następnie drugiej połowy.

Iuventa Mihalovce: Naira, Jablonska – Bobaľ,  – Štefaniková 2, Holejová 4, Bajčiová 2, Klučková 2, Kohuch 1, Rebičová 4, Michalcova 1, Dvorščaková 4, Trúnková 3, Godeč 6, Abilda 5, Dulinová.

Suzuki Korona Handball Kielce: Hibner, Chodakowska – Rosińska 6,  M. Więckowska 5, Grabarczyk 2, Gliwińska 2, Zygadlewicz 1, Jasińska 1, Pękala 1, Staszewska 1, Czekala 1, Młynarska-Papaj, Kędzior.

Mecz nr 2:
Eurobud JKS Jarosław – DHC Sokol Poruba 32:20 (12:11)

Choć spotkanie od udanej akcji rozpoczęła drużyna z Czech, kolejne należały do gospodyń (Zimny, Dorsz, Kozimur). Dopiero w 8. minucie przyjezdne zapisały na swoim koncie drugie trafienie (5:2) i od tego momentu zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Przez kilkanaście minut jarosławianki nie były w stanie „odskoczyć” na więcej niż dwie bramki. Dopiero w okolicach 25. minuty gospodynie uzyskały pięciopunktową przewagę, ale na przerwę między połowami zeszły lepsze o tylko jedno trafienie (12:11).

Eurobud JKS mocno wszedł w drugą połowę meczu i w 35. minucie prowadził już 16:11, a w 40. 20:11. Gra czarno-niebieskich ustabilizowała się i co najważniejsze – była skuteczna. Ostatecznie, gospodynie turnieju zakończyły spotkanie z przewagą dwunastu bramek.

Eurobud JKS Jarosław: Djurasinović, Kukharchyk – Balsam 7, Gadzina 2, Dorsz 6, Matuszczyk 3, Volovnyk 3, Nestsiaruk 1, Zimny 3, Guziewicz 1, Strózik 3, Vukcevic 1, Kozimur 2, Mrden.

DHC Sokol Poruba: Rohaczkova, Hřebejková – Ulmanova 2, Rajová 1, Maiwaelderová 2, Polášková 4, Michalíková 1, Prašivková 1, Bestová, Salašová 1, Desortová 2, Baumbachová 5, Novobilská, Rajová 1, Kučerová.

„Zadanie finansowane ze środków Gminy Miejskiej Jarosław”