Po twardym meczu górą Kobierki

14 бер. 2021 |

W meczu 19. serii PGNiG Superligi Kobiet, pomimo zdecydowanie lepszej gry w pierwszej połowie, jarosławianki uległy na wyjeździe wiceliderkom tabeli. Kobierki zakończyły mecz lepsze o sześć trafień (28:26).

Wynik otworzyła Sylwia Matuszczyk (Jarosław), a Kobierki natychmiastowo odpowiedziały. W 4. minucie meczu gospodynie wyszły na prowadzenie (Tomczyk). Indywidualna akcja Nestsiaruk dała czarno-niebieskim punkt na remis. Po niecelnym rzucie Marioli Wiertelak przyjezdne wyprowadziły skuteczną akcję (2:3), a obrotowa jarosławskiego zespołu zapisała na swoim koncie kolejny punkt.

Zdecydowaną bohaterką pierwszych minut spotkania była bramkarka Karolina Szczurek, która do dziesiątej minuty trzykrotnie nie pozwoliła gospodyniom na zdobycie punktu. Błędy w ataku Kobierek okazały się szansą dla jarosławianek na zbudowanie przewagi (3:6). W 14. minucie, po rzucie Szczurek przez całe boisko, przewaga wzrosła do czterech punktów, a minutę później, po nieudanym ataku gospodyń, akcją ze skrzydła popisała się Olesia Parandii (4:9).

Zawodniczki z Kobierzyc, po zmianie ustawienia w obronie, prezentowaly się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym kwadransie meczu. W okolicach 20. minuty przewaga Jarosławia stopniała do trzech oczek (7:10), a kilkadziesiąt sekund później do dwóch. Przy stanie 9:11 trener Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry czarno-niebieskie zaczęły budować przewagę od nowa.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, jarosławianki znów powróciły do czteropunktowego prowadzenia (9:13), jednak Kobierki wykorzystały grę w przewadze i odrobiły dwa oczka. Ostatecznie, pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 11:13.

Druga część meczu była do pewnego momentu zdecydowanie bardziej wyrównana niż pierwsza.  Od celnego rzutu rozpoczęły ją gospodynie (12:13). Dobre podanie do Olesii Parandii dało czarno-niebieskim czternastą bramkę. Natychmiastowo odpowiedziała Aleksandra Tomczyk. W 33. minucie Kobierki doprowadziły do remisu (14:14), a niespełna trzy minuty później, po rzucie karnym, wyszły na prowadzenie (16:15). Po trafieniu Nestsiaruk tablica wyników znów pokazała remis (16:16).

Kobierzyce w ostatnich piętnastu minutach meczu poprawiły swoją grę w niemal każdym elemencie, co  pozwoliło im na utrzymanie dwupunktowego prowadzenia przez kilka minut. W kolejnych minutach, to także niecelne rzuty jarosławianek przełożyły się na wynik i zbudowanie przez gospodynie wysokiej przewagi. Po rzucie karnym Kingi Jakubowskiej przewaga Kobierek wzrosła do trzech oczek (24:21), a po trafieniu Karoliny Wicik do czterech (25:21). Chociaż jarosławianki nie odpuszczały, w końcówce zdecydowanie lepiej spisały się zawodniczki KPR-u. (28:22).

Najlepszą zawodniczką meczu została Mariola Wiertelak. Po stronie zespołu z Jarosławia wyróżniono Sylwię Matuszczyk.

KPR Gminy Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław 28-22 (11-13)

KPR:  Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk 2, Janas 5, Buklarewicz 2, Ivanović 1, Wiertelak 2, Ważna 2, Koprowska 1, Despodovska, Wicik

JKS: Szczurek 1, Ciąćka – Mikosz, Nestsiaruk 5, Pietras 1, Zimny 1, Strózik, Kozimur 1, Parandii 4, Donets, Matuszczyk 7, Żukowska 2.