Trzy punkty jadą do Jarosławia – zwycięstwo w Elblągu

25 лют. 2022 |

W meczu 19. serii PGNiG Superligi Kobiet jarosławianki pokonały dobrze grający w defensywie EKS Start Elbląg i tym samym podtrzymały zwycięską passę.

Pierwsza bramka w meczu należała do Magdy Balsam. Odpowiedziała Katarzyna Cygan (1:1). Współpraca elbląskiej defensywy utrudniała jarosławiankom konstruowanie punktowych akcji, co
w rezultacie przełożyło się na dwubramkową stratę (4:2) i przerwę dla Reidara Moistada. W 10. minucie rzut Katarzyny Kozimur wyrównał stan meczu (5:5).

Czarno-niebieskie wyraźnie poprawiły grę i w okolicach 15. minuty odwróciły wynik (7:10). Drużyna z Jarosławia do końca 1. połowy utrzymała prowadzenie. Mocnymi rzutami popisywały się m.in. Aleksandra Zimny i Valentina Nestsiaruk, a bramkarka Weronika Kordowiecka kontynuowała serię widowiskowych obron, którą zapoczątkowała w ubiegłym meczu. Równie dobrze wyglądała współpraca rozgrywających z kołową Sylwią Matuszczyk. Taka gra pozwoliła przyjezdnym zejść na przerwę między połowami przy wyniku 12:18.

Drugą część meczu otworzyła Barbara Choromańska (13:18). Chwila oddechu po pierwszych trzydziestu minutach odmieniła grę gospodyń, które rozpoczęły wyraźną pogoń za odrabianiem strat. Dobrze prezentowała się Barbara Choromańska i Paulina Stapurewicz. Czarno-niebieskie powstrzymały ofensywę gospodyń i utrzymywały przewagę na poziomie sześciu bramek.

Niespełna cztery minuty przed zakończeniem spotkania prowadzenie przyjezdnych stopniało do trzech bramek. Pojawiły się kłopoty z rozegraniem, które elblążanki starały się skutecznie wykorzystać. Sytuację uspokoiła jarosławska skrzydłowa Magda Balsam, co wyłoniło zwycięzcę meczu jeszcze przed końcowym gwizdkiem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 24:30.

MVP: Valentina Nestsiaruk

Wyróżniona po stronie gospodarzy: Katarzyga Cygan

EKS Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 24:30 (12:18)

EKS Start Elbląg: Hypka, Żarnoch – Dworniczuk 3, Wołoszyk 3, Cygan 7, Kopańska 1, Stapurewicz 6, Szczepanik 1, Choromańska 2, Głębocka 1, Peplińska, Owczarek, Tarczyluk, Kostuch.

Eurobud JKS Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 5, Kozimur 3, Nestsiaruk 6, Gadzina 3, Balsam 7, Vukcevic 1, Matuszczyk 6, Mrden, Guziewicz, Volovnyk.