Udany rewanż. Zwycięstwo z mistrzem MOL Ligi

25 серп. 2022 |

Twarde, mocne granie, które niczym nie odbiegało od pojedynku ligowego o najwyższą stawkę – to wszystko mogli zobaczyć jarosławscy kibice podczas Meczu Pokazowego pod wyłącznym patronatem ORLEN Upstream.

Pierwsza bramka padła w 4. minucie (Gadzina, Eurobud JKS). Kolejne dwa rzuty również zapisały na swoim koncie gospodynie (Gadzina, Trawczyńska). Przy stanie 4:1 o czas poprosił szkoleniowiec Iuventy Michalovce – Peter Kostka.

Nieprzerwanie dobrze spisywały się Joanna Gadzina i Małgorzata Trawczyńska, które punktowały niemal naprzemiennie. W 17. minucie na listę strzelczyń wpisała się Lesia Smolinh (7:3). Parady, dobrze znane z pojedynków ligowych, prezentowała Weronika Kordowiecka. Pomimo tego, że gra czarno-niebieskich układała się dobrze, o czas poprosił szkoleniowiec Reidar Moistad.

W okolicach 20. minuty słowacki zespół ewidentnie powrócił do gry i w kilkadziesiąt sekund zniwelował niemalże całą stratę (22 minuta, 10:9). Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania tablica wyników wskazała pierwszy remis (10:10).

Odrabianie strat po stronie JKS-u rozpoczęła Aleksandra Zimny i Aleksandra Dorsz (12:10). Ostatecznie, zespoły zeszły na przerwę przy stanie 13:13.

W 33. minucie, po rzucie karnym wykonywanym przez Klućkovą, Iuventa Michalovce wyszła na prowadzenie (14:15). Gra, w przeciwieństwie do pierwszej połowy, wyrównała się, ale o przysłowiowy krok lepsze były Słowaczki. Przy wyniku 18:19 o czas poprosił trener Reidar Moistad.

Powrót dobrej passy czarno-niebieskich zapoczątkowała Sylwia Matuszczyk, która dwukrotnie trafiła do bramki. Nieoceniona okazała się także niezmiennie świetna dyspozycja bramkarki Weroniki Kordowieckiej oraz celne rzuty Wiktorii Gliwińskiej, Małgorzaty Trawczyńskiej i powracającej po kontuzji Aleksandry Zimny. W 55. minucie gospodynie prowadziły trzema trafieniami (24:21).

Końcówka spotkania zdecydowanie należała do jarosławianek. Mecz efektownie zakończyła Małgorzata Trawczyńska (27:22).

Eurobud JKS Jarosław – Iuventa Michalovce 27:22 (13:13)

Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk – Gadzina 5, Dorsz 2, Trawczyńska 5, Matuszczyk 5, Gliwińska 2, Nestsiaruk 3, Zimny 3, Smolinh 2, Mokrzka, Strózik.

Michalovce: Almeidanaira – Gheorghe, Humel 2, Klućkova 6, Stefanikova 3, Wollingerova 3, Paizinho 3, Dvorśćakova 5 Dmytrenko, Popovcova, Kohuch, Yablonska-Bobal, Borysevych, Kompaniiets, Krivokapić.

*Mecz odbył się pod wyłącznym patronatem naszego sponsora – ORLEN Upstream.