Wszystko może się jeszcze wydarzyć. Eurobud JKS zagra w Lubinie

4 трав. 2023 | Mecze

Zanim drużyny Eurobudu JKS Jarosław i MKS-u Zagłębia Lubin spotkają się w finale ORLEN Pucharu Polski, 5 maja zagrają ze sobą ligowy mecz 26. serii PGNiG Superligi Kobiet.

Miedziowe to niekwestionowane liderki tabeli, które na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu obroniły tytuł Mistrzyń Polski. Jarosławiankom w bezpośrednich starciach z tym zespołem nie udało się zdobyć żadnego punktu, ale warto przypomnieć niedawną rywalizację z 26 marca. Czarno-niebieskie rozegrały wówczas bardzo dobre spotkanie i do ostatniej minuty walczyły jak „równy z równym”. - Zespół z Lubina ma już zapewnione mistrzostwo i wygrał każdy mecz, ale w tym sezonie wszystko może się jeszcze wydarzyć. Trzeba być bardzo skupionym i nie popełniać błędów, aby wywalczyć chociaż jeden punkt. Myślę, że to spotkanie będzie ciekawe – mówi skrzydłowa Natalia Volovnyk.

Eurobud JKS, podbudowany dwoma ostatnimi, niezwykle ważnymi zwycięstwami, pojedzie do Lubina z jasnym zamiarem – walką o punkty, których do zdobycia zostało już coraz mniej. Motywacji nie brakuje, bowiem kwestia czwartego miejsca nie jest jeszcze rozstrzygnięta. - Wiemy, że przeciwnik, mimo zapewnionego tytułu, zagra w pełni skoncentrowany i nastawiony na zwycięstwo przed własną publicznością. My będziemy walczyć o każdą piłkę. Zdajemy sobie sprawę, że z Zagłębiem spotkamy się jeszcze w finale Orlen Pucharu Polski i dlatego, patrząc z perspektywy tego pucharowego spotkania, chcemy pokazać się z dobrej strony – dodaje MVP poprzednich starć, bramkarka Polina Kukharchyk.

26. seria PGNiG Superligi Kobiet

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław

5 maja | piątek | godz. 18:00

Transmisja: Emocje.TV

https://emocje.tv/live/2162/mks-zaglebie-lubin-eurobud-jks-jaroslaw