Z mistrzem Polski przed własną publicznością

14 вер. 2022 |

Początek nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet jest dla czarno-niebieskich wyjątkowo wymagający. W meczu 2. serii gościć w hali MOSiR będą Mistrzynie Polski – MKS Zagłębie Lubin.

Inauguracja sezonu pokazała, że jarosławianki są trudnym do przejścia przeciwnikiem. W Lublinie, choć finalnie bez punktów, Eurobud JKS pokazał się z dobrej strony. Udany debiut zaliczyła Małgorzata Trawczyńska. – Na pewno walczyłyśmy. Każda z nas dawała z siebie wszystko, ale niestety troszeczkę zabrakło, aby wywieźć z Lublina chociaż jeden punkt. Myślę, że osiem czy dziesięć minut z pierwszej połowy zaważyło na tym wyniku. Do przerwy wygrywałyśmy „plus jeden” i później coś zniszczyło się w naszej grze, dlatego też tak zakończyło się to spotkanie.

Z pewnością, niełatwo będzie również w meczu 2. serii. Czarno-niebieskie podejmą najlepszą drużynę poprzedniego sezonu – MKS Zagłębie Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut w ubiegłym tygodniu odniosły pewne zwycięstwo i pokonały MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:22. – Jeśli chodzi o początek sezonu dla nas, jest on zdecydowanie najtrudniejszy, jaki tylko mógł być. Grałyśmy z Lublinem na Globusie, a w następnym spotkaniu czeka na nas mistrz Polski. Gramy u siebie. Będziemy walczyć i mam nadzieję, że komplet punktów zostanie w Jarosławiu – dodaje Małgorzata Trawczyńska.

Miedziowe z pewnością zechcą powtórzyć ogromny sukces i kolejny raz zostać najlepszą drużyną w kraju. To zespół, w skład którego wchodzą uznane i doświadczone zawodniczki. Takich też nie brakuje w ekipie JKS-u. – Spotkamy się z  najlepszą drużyną w Polsce, która  w minionych sezonach prezentowała niezmiennie wysoki poziom. Ostatnie mecze były dla nas mocne. Nasz zespół wygląda coraz lepiej. Wracamy po kontuzjach. W tym sezonie gramy tylko czternastką, ale to czternaście dobrych zawodniczek, które kiedy tylko pokażą się najlepszej strony, mogą konkurować ze wszystkimi. Mocno wierzę w mój zespół. Będziemy walczyć do końca. Przede wszystkim, nie możemy doczekać się występu przed jarosławską publicznością. To także mecz telewizyjny, czyli dodatkowa motywacja. Do zobaczenia! – podsumowuje szkoleniowiec Eurobudu JKS-u, Reidar Moistad.