Zadecydowało jedno trafienie. JKS gra dalej w ORLEN Pucharze Polski

24 січ. 2024 |

Za Handball JKS-em Jarosław ciężki mecz. Czarno-niebieskie przez większość spotkania goniły rozpędzony zespół Pre Zero APR Radom, a losy starcia odwróciły na swoją korzyść dopiero w końcówce (24:25).

Radomianki pewnie rozpoczęły mecz. Nie tylko zbudowały przewagę  (do 5. minuty prowadziły 3:1), ale ich gra wyglądała na zdecydowanie lepiej poukładaną. W 6. minucie JKS zminimalizował stratę. Wynik wyrównała skrzydłowa Nataliia Dmytrenko (3:3). Na kolejne trafienie należało poczekać ponad cztery minuty. Obustronną serię błędów przerwała Małgorzata Michalska (4:3).

W 16. minucie o przerwę poprosił trener drużyny z Jarosławia, Michał Kubisztal. Po wznowieniu gry, na 8:6 trafiła lewoskrzydłowa Natalia Wach. Po stronie przyjezdnych wyróżniały się Julia Skubacz
i Aleksandra Leśniak, ale radomianki odpowiadały na ich celne rzuty i a na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, po bramce Michalskiej, prowadziły 13:11. Czarno-niebieskie zdołały odrobić do przerwy jedną bramkę. (15:14).

Drugą połowę otworzyła Martyna Dydek. Odpowiedziała Kinga Strózik, a tuż po niej na remis rzuciła Julia Skubacz (16:16). Miejscowe kontynuowały skuteczną grę, czego dowodem była trzybramkowa seria (41. minuta, 20:17). Na boiskowe wydarzenia kolejny już raz zareagował trener Michał Kubisztal.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania jarosławianki doprowadziłu do remisu (24:24) Kostuch, Dmytrenko, Matuszczyk). W „końcówce” zwycięstwo czarno-niebieskich przypieczętowała Sandra Guziewicz. Ostatecznie, zespół Handball JKS-u Jarosław wygrał z APR-em Pre Zero Radom 24:25 i zameldował się w 1/4 ORLEN Pucharu Polski.

MVP: Aleksandra Leśniak

Pre Zero APR Radom – Handball JKS Jarosław 24:25 (15:14)

Radom: Kolasińska,  Barańska - Domka 1, Mazurkiewicz 1, Głuszko 2, Papke 6, Dydek 1, Michalska 8, Wach 5, Narożna, Machnio, Koss, Skorża, Gajewska, Adaczyńska, Ciszewska.

Jarosław: Musakova, Kordowiecka, Kubisztal – Guziewicz 2, Dmytrenko 7, Leśniak 2, Matuszczyk 1, Kostuch 3, Byzdra 2, Skubacz 5, Strózik 3, Kozimur K., Luberecka, Hawryluk, Galas, Szczotka.