Zagłębie górą we własnej hali

28 січ. 2022 |

W meczu 15. serii PGNiG Superligi Kobiet zawodniczki MKS-u Zagłębie Lubin pewnie pokonały Eurobud JKS Jarosław (30:24).

Spotkanie otworzyła skuteczna akcja lubińskiego skrzydła (A. Górna). W początkowej fazie meczu kibice mogli oglądać wyrównany pojedynek, a najjaśniejszą postacią na boisku była jarosławska skrzydłowa Sylwia Matuszczyk, która do siódmej minuty punktowała trzykrotnie (4:4). W 11. minucie, po rzutach Lesii Smolinh, jarosławianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:6). Gospodynie szybko odrobiły stratę i odwróciły sytuację na swoją korzyść (8:6).

Przez kolejne minuty, choć Miedziowie utrzymywały się na niewielkim prowadzeniu, przyjezdne nie pozwalały na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Spora w tym zasługa dobrze dysponowanej jarosławskiej bramkarki Weroniki Kordowieckiej.

Końcówkę pierwszej połowy zdecydowanie lepiej rozegrały zawodniczki Zagłębia (16:11). Twardą grę, w szczególności w defensywie, przeniosły na drugą część meczu. Czarno-niebieskie szukały swojej dyspozycji z początku spotkania, ale niska skuteczność w ataku uniemożliwiała ponowne nawiązanie walki z liderkami superligowej tabeli.

W 50. minucie meczu Miedziowe były lepsze aż o osiem trafień (27:19). Wysokiej przewagi nie udało się odrobić, ale Natalia Volovnyk i Sylwia Matuszczyk poprawiły wynik.

Miedziowe zatrzymały w Lubinie trzy punkty umacniając się tym samym na pozycji lidera tabeli.

MVP meczu: Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie)

Wyróżniona w Eurobud JKS: Sylwia Matuszczyk

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 30:24 (16:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Łabuda 3, Grzyb, Hartman 2, Górna 4, Miłek, Galińska 1, Zawistowska 3, Kochaniak-Sala 7, Matieli 4, Noga 1, Milojević 5.

JKS: Kordowiecka, Durasinović – Balsam 4, Gadzina 3, Mrden, Matuszczyk 7, Volovnyk 2, Nestsiaruk 1, Guziewicz, Smolinh 3, Zimny, Strózik, Kukharchyk, Vukcević, Kozimur 4.