Zwycięstwo z Koszalinem na koniec roku

19 лист. 2021 |

Zawodniczki Eurobudu JKS Jarosław, po emocjonującej końcówce, wygrały z Młynami Stoisław Koszalin ostatnie spotkanie ligowe w 2021 roku (24:23). MVP spotkania wybrano Joannę Gadzinę.

Wynik meczu otworzyły gospodynie (A. Zimny), jednak biorąc pod uwagę początkowe minuty, po obydwu stronach było dosyć nerwowo. Koszalinianki dwa razy straciły piłkę, a rzutu karnego nie wykorzystała Magda Balsam. W 5. minucie spotkania, drugą bramkę na swoim koncie zapisała Aleksandra Zimny (2:0). Na remis nie trzeba było długo czekać. Żaneta Lipok i Paula Mazurek odrobiły stratę (2:2).

W 10 minucie, po dwukrotnie niewykorzystanej przez jarosławianki grze w przewadze, przyjezdne objęły prowadzenie (A. Zaleśny, 2:3). O przerwę poprosił Reidar Moistad. Tuż po wznowieniu gry, do bramki trafiła Valentina Nestsiaruk (3:3). Ekipa gości wyglądała jednak zdecydowanie lepiej niż na początku spotkania i w ciągu dwóch minut wypracowała sobie trzypunktową przewagę. Serię rozpoczęła Paula Mazurek, a tuż po niej punktowały Żaneta Lipok i Hanna Rycharska (3:6).

W okolicach 15. minuty na boisko weszła Ivona Mrden, która niemal od razu wpisała się na listę strzelczyń (4:6). Nieprzerwanie dobra gra Lipok i Mazurek pozwoliła koszaliniankom na utrzymywanie przewagi. Do grona skutecznie rzucających zawodniczek dołączyła również Martyna Żukowska, dobrze znana z gry w czarno-niebieskich barwach w poprzednich sezonach. W 24. minucie, choć drużyna gości prowadziła 8:12, trener Waldemar Szafulski poprosił o przerwę.

Gra jarosławianek w ostatnich minutach uległa poprawie. Celnie trafiły Valentina Nestsiaruk
i Joanna Gadzina. Drużyny zeszły na przerwę przy stanie 10:13.

Drugą połowę, o równie nerwowym początku, od rzutu rozpoczęły przyjezdne (Mączka, 10:14). Odpowiedziała Ivona Mrden, tuż po niej Katarzyna Kozimur (12:14). Dwupunktowa seria nie zdołała jednak zatrzymać dobrze grającej ekipy z Koszalina, która nadal utrzymywała trzy lub dwupunktowe prowadzenie.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania jarosławianki odmieniły swoją grę. Seria trzech bramek z rzędu należała do Joanny Gadziny. Pomogła jej Aleksandra Zimny i Ivona Mrden. W 50. minucie spotkania to gospodynie prowadziły trzema bramkami (21:18).

Niespełna trzy minuty wystarczyło drużynie z Koszalina aby odrobić straty (Mączka, Rycharska, Urbaniak), co zapowiadało niezwykle emocjonującą końcówkę. Dwie obrony Jeleny Djurasinović oraz akcja Katarzyny Kozimur pozwoliły czarno-niebieskim wyszarpać zwycięstwo (24:23).

Najlepszą zawodniczką spotkania została Joanna Gadzina.

Eurobud JKS Jarosław 24:23 Młyny Stoisław Koszalin (10:13)

Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk – Zimny 5, Gadzina 7, Nestsiaruk 5, Mrden 3, Kozimur 3, Matuszczyk 1, Balsam, Dorsz, Guziewicz, Volovnyk, Strózik.

Koszalin: Mazurek 6, Lipok 3, Urbaniak 3, Żukowska 4, Rycharska 2, Mączka 4, Zaleśny 1, Ivanytsia, Kurdzielewicz, Nowicka, Haric, Borysławska, Somionka.