Cel? Wyjście z grupy. Sylwia Matuszczyk i Reidar Moistad przed Mistrzostwami Europy

4 lis 2022 | Różne

Już 4 listopada (piątek) rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet. Reprezentacja Polski zmagania w turnieju rozpocznie dzień później. W sobotni wieczór, o godzinie 20:30, biało-czerwone zmierzą się z Niemkami.

Już 4 listopada (piątek) rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet. Reprezentacja Polski zmagania w turnieju rozpocznie dzień później. W sobotni wieczór, o godzinie 20:30, biało-czerwone zmierzą się z Niemkami.

Polki mają za sobą solidne przygotowania, w tym dwa mecze sparingowe z Mistrzyniami Olimpijskimi – Francją. Podopieczne Arne Senstada, wraz z członkami sztabu szkoleniowego, są już w Podgoricy i czekają na pierwsze starcie. W ramach Grupy D zmierzą się kolejno z Niemcami, Hiszpanią i Czarnogórą. Choć przed biało-czerwonymi niełatwe zadanie, asystent trenera Reidar Moistad, będący na co dzień szkoleniowcem Eurobudu JKS-u Jarosław, jest pełen wiary i optymizmu. – Czarnogóra, czyli gospodarz pierwszej rundy w Grupie D to mały, piękny kraj bałkański z wielkimi tradycjami w piłce ręcznej kobiet. W końcu tu jesteśmy! Nasze przygotowania w Polsce i we Francji oceniam pozytywnie. Wiemy, że potrafimy grać dobrze z każdym. Dziewczyny są w formie, a sztab zrobił wszystko, aby dobrze je przygotować. Nadszedł więc czas na walkę. Obiecujemy, że z orzełkiem na piersi, damy z siebie wszystko.

Cel? Na początek wyjście z grupy. Motywacji z pewnością nie brakuje, a świadczą o tym słowa Sylwii Matuszczyk, czyli jednej z najbardziej doświadczonych piłkarek ręcznych wśród biało-czerwonych. – Mecze z Francja pokazały, że w tej drużynie tkwi ogromny potencjał. Jeśli każda z nas pokaże się z najlepszej strony i nie będziemy miały przestojów w grze, jesteśmy w stanie wygrać ze wszystkimi. Celem jest wyjście z grupy. Nie będzie to łatwa sprawa, ale jesteśmy bardzo zmotywowane.

 

MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ KOBIET: 4-20 listopada 2022

Gospodarze: Słowenia, Czarnogóra, Macedonia Północna

GRUPA D: Czarnogóra, Hiszpania, Niemcy, Polska

 

TERMINARZ MECZÓW REPREZENTACJI POLSKI W GRUPIE D:

– 5 LISTOPADA 20:30: POLSKA – NIEMCY

– 7 LISTOPADA 20:30: HISZPANIA – POLSKA

– 9 LISTOPADA 18:00: POLSKA – CZARNOGÓRA

TRANSMISJA: EUROSPORT 1, PLAYER.PL