Dogonić Piotrcovię

15 mar 2023 | Mecze

Drugi mecz w grupie mistrzowskiej Eurobud JKS Jarosław rozegra 16 marca, w Piotrkowie Trybunalskim. Miejscowe piłkarki ręczne to obecnie bezpośredni rywal czarno-niebieskich w walce o czwartą pozycję w tabeli.

- Kolejny mecz wyjazdowy przed nami. Tym razem na trudnym terenie, w Piotrkowie Trybunalskim. Myślę, że to bardzo ważne spotkanie, bo jeśli uda nam się wygrać, zrównany się z Piotrcovią punktami. Skupiamy się na sobie. Chcemy poprawić to, co słabo funkcjonowało w ostatnim meczu ligowym w Lublinie i zrobić wszystko, by trzy punkty wróciły do Jarosławia
i żebyśmy cieszyły się z kolejnego zwycięstwa ligowego
– mówi tuż przed meczem 20. serii skrzydłowa Joanna Gadzina. Rzeczywiście, jeśli czarno-niebieskie wygrają „za trzy”, zrównają się punktowo z będącą na czwartym miejscu Piotrcovią (30). Jeśli natomiast punkty pozostaną w Hali Relax, Piotrcovia odskoczy. W grupie mistrzowskiej każda akcja jest niesamowicie istotna i nie ma miejsca na błędy.

Warto zaznaczyć, że zakończenie sezonu tuż za podium daje przepustkę do walki w EHF European Cup.  Jest więc o co grać, a JKS, patrząc na nie tak dawne wydarzenia z europejskich parkietów, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. - To nie będzie dla nas łatwe spotkanie. Na pewno musimy wyeliminować błędy z ostatniego meczu, a do starcia z Piotrcovią podejść, jak zawsze, w pełni skupione. Klucz do zwycięstwa? Nasza obrona oraz wykorzystywanie skrzydeł, również w kontrze. Wierzę, że „pasmo sukcesów” wróci do Jarosławia – dodaje obrotowa Aleksandra Dorsz.

Spotkanie 20. serii PGNiG Superligi Kobiet, będące jednocześnie drugim meczem JKS-u w grupie mistrzowskiej, wyemituje stacja TVP Sport. Start transmisji o 17:55.

https://sport.tvp.pl/68313941/mks-piotrcovia-piotrkow-trybunalski-eurobud-jks-jaroslaw-pgnig-superliga-kobiet-transmisja-na-zywo-online-live-stream