Elblążanki lepsze na własnym boisku

9 kwi 2021 |

Od punktowej akcji rozpoczęły jarosławianki (Matuszczyk). Do czwartej minuty elblążanki szukały okazji do rzutu i od momentu, w którym wyrównały wynik (Shupyk), szybko wykorzystały cztery okazje na rzut, do czego przyczyniły się także błędy przyjezdnych.

Po dziesięciu minutach meczu Start prowadził 6:3, a trzypunktowy dystans utrzymał do piętnastej minuty. Dwa rzuty Katarzyny Kozimur dały impuls drużynie gości, która stopniowo zmniejszała stratę. Jarosławianki w pewnym momencie przegrywały już tylko jedną bramką,a ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Gospodynie nie pozwoliły jednak na remis i kontrolowały wynik.

Czarno-niebieskim natomiast znów przytrafiła się seria błędów, która oddaliła ich od szansy na wyrównanie stanu meczu lub objęcie prowadzenia. Ostatecznie, lepiej pierwszą połowę spotkania zakończyły elblążanki (15:13). Warto wspomnieć o świetnej dyspozycji zawodniczek grających w bramce – Karoliny Szczurek (Jarosław) i Wiolety Pająk (Elbląg).

Drugą część zawodów otworzyła dobrze spisująca się w ekipie gospodyń Joanna Waga. W szybkiej odpowiedzi znalazła się Aleksandra Zimny. W 34. minucie rzut Katarzyny Kozimur ponownie zmniejszył stratę do jednej bramki. Spokojne i skoncentrowane elblążanki znów odskoczyły na kilka punktów, a w utrzymaniu korzystnego rezultatu pomagała druga z bramkarek –  Magdalini Kepesidou.

Im bliżej było do końca meczu, tym pewniejsze na boisku były gospodynie, które na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem prowadziły 28:24. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:25, a tytuł MVP trafił do Justyny Świerczek. Po stronie przyjezdnych wyróżniono Martynę Żukowską.

EKS Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 28:25 (15:13)

EKS Start: Pająk, Kepesidou – Świerczek 5, Shupyk 5, Rancić 4, Szczepanik 4, Waga 3, Agović 3, Choromańska 2, Cygan 2, Bojcić, Gędłek, Pękala, Stapurewicz.

EUROBUD JKS: Szczurek, Ciąćka – Zimny 8, Kozimur 6, Żukowska 4, Matuszczyk 4, Nestsiaruk 2, Pietras 1, Guziewicz, Donets, Mikosz, Strózik, Parandii.