Galiczanka zwycięska w Jarosławiu

21 paź 2023 | Relacja

Galiczanka Lwów od początku kontrolowała przebieg meczu i praktycznie od samego początku prezentowała się lepiej, w szczególności w ofensywie. JKS, choć walczył i momentami był naprawdę bliski przejęcia inicjatywy, ostatecznie musiał uznać wyższość rywalek (22:25).

Od udanej akcji z koła rozpoczęła kapitan JKS-u - Sylwia Matuszczyk. Z lewego skrzydła odpowiedziała Kateryna Kozak. Szansę po obronie bramkarki Anny Stadnyk wykorzystała Diana Dmytryshyn (1:2). Zremisowała Katarzyna Kozimur. W 8. minucie, po serii rzutów lwowianek (Dmytryshyn, Shukal, Diachenko), przy stanie 3:7, o czas poprosił Michał Kubisztal.

Jarosławianki poprawiły wynik. Rzuty karne celnie wykonały Sandra Guziewicz i Wiktoria Kostuch. Bramki na konto JKS-u dopisała także Edyta Byzdra (8:9). W 18. minucie na remis trafiła Matuszczyk. Taki rezultat bramkowy nie utrzymał się długo. Galiczanka w dwie minuty ponownie zbudowała przewagę – 9:12. Wraz z upływającym czasem lwowianki grały jeszcze skuteczniej, co potwierdziła w 24. minucie Kateryna Kozak, dopisując na konto swojej drużyny szesnastą bramkę. Serię przerwała Dmytrenko (10:16). Dobre wejście Julii Skubacz i jej dwa trafienia oraz rzut Katarzyny Kozimur zdecydowanie poprawiły sytuację gospodyń, które ostatecznie zeszły na przerwę między połowami z dwubramkową stratą do Galiczanki (13:15).

Drugą część starcia 6. serii od rzutu na kontakt rozpoczęła Julia Skubacz. Lwowianki znów podkręciły tempo, które w okolicach 25. minuty nieco zwolniło (Prokopiak, Diachenko). Miejscowe nie pozostawały dłużne. Punktowały Guziewicz, Kostuch i Byzdra, ale w tym fragmencie meczu to Galiczanka kontrolowała boiskowe wydarzenia i była bardziej skuteczna w ataku. Skuteczności w ofensywie brakowało natomiast w szeregach JKS-u. O czas w 45. minucie poprosił Vitalii Andronov. Przekazane uwagi jego drużyna zamieniła na dwa trafienia (Shukal, Dmytryshyn – 19:23).

Końcówka meczu była nie tylko kontynuacją dobrej, ofensywnej gry ze strony Lwowa. Kibice zgromadzeni w hali MOSiR obserwowali także zryw JKS-u (Matuszczyk, Byzdra), który finalnie nie wystarczył, by zatrzymać pełną pulę w Jarosławiu. Drużyna z Lwowa wygrała 22:25.

MVP: Julia Skubacz

Wyróżniona: Diana Dmytryshyn

JKS: Musakova, Kubisztal, Kordowiecka – Byzdra 5, Szczotka, Skubacz 3, Kozimur 2, Galas, Guziewicz 4, Luberecka, Dmytrenko 1, Kostuch 3, Strózik 1, Hawryluk, Matuszczyk 3.

Galiczanka: Stadnyk, Poliak, Mykoliuk – Dmytryshyn 5, Zdrilla, Markevych 2, Diachenko 4, Poliak 3, Dutko, Tkach, Kozak 2, Shukal 5, Prokopiak 4, Havrysh, Lakatosh, Hutnyk.