II miejsce w Turnieju o Puchar Miasta Michalovce

14 sie 2022 |

Za nami Turniej o Puchar Miasta Michalovce. Drużyna z Jarosławia, z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki, uplasowała się na drugim miejscu. Były to pierwsze meczowe przetarcia, niezwykle potrzebne w kontekście przygotowań do nowego sezonu ligowego.

Zmagania w Turnieju jarosławianki rozpoczęły od spotkania z wymagającym rywalem – Iuventą Michalovce. Choć ostatecznie to gospodynie odniosły zwycięstwo (30:26), trudno nie docenić dobrej postawy Eurobudu JKS-u. Cieszy również fakt, że najlepiej punktującą w drużynie zawodniczką była Małgorzata Trawczyńska (6 bramek), czyli jedna z nowych piłkarek ręcznych w jarosławskich szeregach.

Iuventa Michalovce – Eurobud JKS Jarosław 30:26 (15-13)

Gadzina 4, Dorsz 4, Trawczyńska 6, Matuszczyk 3, Gliwińska 2, Nestsiaruk 3, Smolinh 3.

Drugi mecz, z ZORK Jagodina, trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Czarno-niebieskie przegrywały w pierwszej połowie 11:15, ale po krótkiej przerwie wróciły na boisko z nową energią. Poprawa gry w ataku i obronie pozwoliła odrobić stratę i ostatecznie wygrać 27:26.

Tutaj znów warto zwrócić uwagę na zawodniczkę, która niedawno dołączyła do jarosławskiego zespołu – Wiktorię Gliwińską. Skrzydłowa zapisała na swoim koncie 6 bramek. Najskuteczniejsza w tym spotkaniu była Sylwia Matuszczyk (7 bramek).

ZORK Jagodina – Eurobud JKS Jarosław 27:26 (11:15)

Gadzina 3, Dorsz 3, Trawczyńska 3, Matuszczyk 7, Gliwińska 6, Nestsiaruk 4, Strózik 1.

W trzecim meczu, z ZRK Skopje, czarno-niebieskie dominowały od samego początku.
Świadczy o tym wynik pierwszej połowy – 22:8.  Zawodniczki z Macedonii ani na moment nie zagroziły jarosławiankom, które finalnie okazały się aż o 22 bramki lepsze (37:22). Na tym zakończył się udział Eurobudu JKS-u Jarosław w Turnieju o Puchar Miasta Michalovce. Dwa zwycięstwa i jedna porażka uplasowały polski zespół na drugim miejscu. Indywidualną nagrodę za wysoką skuteczność odebrała Aleksandra Dorsz.

Eurobud JKS Jarosław – ZRK Skopje 37:22 (22:8)