Inauguracja sezonu dla Lubina

7 wrz 2021 |

W premierowym meczu 1. serii mistrzynie Polski pokonały Eurobud JKS Jarosław 30:35. Najlepszą zawodniczką spotkania została Adrianna Górna. Po stronie czarno-niebieskich wyróżniono Valentinę Nestsiaruk.

Miedziowe od początku prezentowały się lepiej i szybko wypracowały przewagę. Mecz otworzyły dwa trafienia Darii Zawistowskiej, a bramkową serię przerwaną jednym celnym rzutem Valentiny Nestsiaruk kontynuowała świetnie dysponowana Emilia Galińska. Przy stanie 5:1 trener przyjezdnych Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry, zawodniczki z Jarosławia zaczęły prezentować się zdecydowanie lepiej. W 20. minucie traciły do gospodyń już tylko jedną bramkę (10:9). Chwilowy zryw nie zaszkodził jednak mistrzyniom. Miedziowe ponownie zbudowały przewagę. Na listę strzelczyń, za sprawą precyzyjnego rzutu przez całe boisko, wpisała się nawet bramkarka Monika Maliczkiewicz. Zespoły udały się na przerwę przy stanie 18:13.

Lubinianki weszły w drugą część meczu z przytupem i do 40. minuty prowadziły już 23:15. Choć przyjezdne goniły wynik, ich kibiców z pewnością ucieszyły efektowne akcje nowych twarzy w czarno-niebieskim zespole – Aleksandry Dorsz, Ivony Mrden, Lesii Smolinh czy Olivery Vukcević, Ostatecznie, Miedziowe okazały się być lepsze o pięć trafień (35:30).

MVP meczu: Adrianna Górna (Lubin)

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 35:30 (18:13)

Lubin: Maliczkiewicz 1, Wąż – Jakubowska 4, Grzyb 3, Hartman 1, Górna 6, Miłek, Drabik 4, Galińska 7, Zawistowska 4, Kochaniak-Sala 4, Matieli 1, Noga, Milojević.

Jarosław: Durasininović – Balsam 7, Gadzina, Dorsz 4, Mrden 3, Matuszczyk 1, Volovnyk, Nestsiaruk 6, Guziewicz, Smolinh 3, Strózik, Kukharchyk, Vukcević 2, Kozimur 4.