JKS lepszy od Galiczanki. Piąte zwycięstwo z rzędu

2 maj 2024 | Relacja

Jarosławianki kontrolowały przebieg meczu przedostatniej serii od początku do końca. Wypracowana na około kwadrans przed zakończeniem spotkania przewaga pozwoliła drużynie prowadzonej przez Michała Kubisztala wywieźć z łańcuckiej hali nie tylko trzy punkty, ale przede wszystkim gwarancję pozostania w ORLEN Superlidze Kobiet.

Pierwsza bramka w meczu padła dopiero po dwóch minutach. Szansę na otwarcie wyniku wykorzystała skrzydłowa Galiczanki Kateryna Kozak. Szybko odpowiedziała Sylwia Matuszczyk. Chwilę później obrotowa JKS-u popisała się efektowną kontrą na 1:2, czym wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Trzecią bramkę na koncie czarno-niebieskich dopisała Wiktoria Kostuch. W 8. minucie, po rzutach Havrysh i Dmytryshyn, lwowianki wyrównały stan meczu (3:3).

Widząc chwilową niemoc w ataku swojej drużyny, o przerwę poprosił trener Michał Kubisztal. Po wznowieniu gry, dzięki asystom Edyty Byzdry i bramkom Valentiny Kozimur i Sylwii Matuszczyk, jarosławianki odbudowały przewagę (3:6). Drużyna JKS-u korzystny wynik utrzymała aż do końca pierwszej połowy, w czym spora zasługa Weroniki Kordowieckiej i jej interwencji w bramce. Skuteczna była także Wiktoria Kostuch oraz Edyta Byzdra i Sandra Guziewicz. Zawodniczki zeszły na przerwę przy stanie 9:15.

Drugą część meczu, podobnie jak pierwszą, otworzyła Galiczanka (Dutko). Po akcjach Kozak i Petriv, przewaga przyjezdnych stopniała na 12:16, ale trzybramkowa seria Edyty Byzdry potwierdziła, że zespół Michała Kubisztala od początku kontroluje ten mecz (13:19). Na plus siedem trafiła Vala Kozimur. W 45. minucie jarosławianki prowadziły już 16:25, a w 49. minucie 16:26 (Leśniak). Bardzo dobrą zmianę w bramce zaliczyła Annamaria Musakova, która zastąpiła Kordowiecką. Zwycięzca meczu 23. serii znany był więc już wcześniej.

Handball JKS pokonał Galiczankę 21:31. MVP meczu wybrano Valentinę Kozimur.

HC Galychanka Lwów – Handball JKS Jarosław

Galiczanka: Stadnyk, Poliak, Mykoliuk – Dmytryshyn 3, Zdrilla, Diachenko 3, Holinska 1, Petriv 4, Tkach 1, Kozak 5, Shukal, Havrysh 2, Dutko 2, Haiduk.

Kary dwuminutowe: 5

JKS: Kubisztal, Musakova, Kordowiecka – V. Kozimur 5, Matuszczyk 5, K. Kozimur 1, Byzdra 8, Kostuch 6, Guziewicz 1, Skubacz 1, Leśniak 2, Strózik 1, Galas 1, Szczotka, Hawryluk, Luberecka.