Kapitalny powrót JKS-u! Wyszarpany jeden punkt

20 sty 2024 | Relacja

Drużyna Handball JKS-u Jarosław przegrywała po pierwszej połowie 16:8. W drugiej, po niesamowitej gonitwie, podopieczne Michała Kubisztala doprowadziły do rzutów karnych (23:23) i choć ostatecznie przegrały spotkanie 13. serii, do ligowej tabeli dopisały jeden, bardzo cenny punkt.

Kobierki mocno weszły w mecz. W siedem minut zbudowały pięciobramkową przewagę (Buklarewicz, Ważna, Despodovska i 2x Wiertelak). W związku z tym, o czas poprosił trener Michał Kubisztal. Niemoc w ataku przerwała w 9. minucie Edyta Byzdra (5:1).  Jarosławianki  „włączyły” się do grania. Punktowały Kozimur, Guziewicz oraz ponownie Byzdra, ale przewaga gospodyń nadal utrzymywała się na poziomie trzech lub czterech punktów.

W 21. minucie przyjezdne, po trafieniu Byzdry, traciły do kobierzyczanek już tylko dwie bramki (9:7), ale natychmiastowa odpowiedź Despodovskiej, błąd ofensywny i rzut Smolinh pozwoliły miejscowym na powrót do bezpieczniejszej przewagi (11:7). W kolejnych minutach, po serii błędów przypominającej tę z początkowych fragmentów spotkania, sytuacja JKS-u skomplikowała się. Kobierki zeszły na przerwę po pierwszej połowie lepsze aż o osiem trafień (16:8).

W drugą część meczu przyjezdne weszły zdecydowanie pewniej. Świetnie prezentowała się Edyta Byzdra. Na liście strzelczyń zameldowała się także Sylwia Matuszczyk. W 40. minucie przewaga Kobierek nieco stopniała (20:15), a o czas poprosił wówczas trener Marcin Palica. Po wznowieniu gry, jarosławianki zdołały poprawić wynik i na kwadrans przed zakończeniem meczu traciły już tylko trzy bramki (21:18).

Czarno-niebieskie, na około pięć minut przed zakończeniem meczu, były bliskie zniwelowania praktycznie całej przewagi (23:21), czego nie zwiastowała chociażby końcówka pierwszej połowy i aż osiem bramek straty. Po dwóch nieudanych próbach rzutu na kontakt, o czas poprosił Michał Kubisztal.

Rzuty karne w wykonaniu Wiktorii Kostuch w 58. i w 59. minucie wyrównały stan meczu (23:23). O ostatecznym rozstrzygnięciu zdecydowały więc ostatnie sekundy. Finalnie, zwycięzcę starcia w Kobierzycach wyłoniły rzuty karne.

KPR Gminy Kobierzyce – Handball JKS Jarosław 23:23, karne 5:4 (16:18)

KPR: Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Viktoriia Saltaniuk – Katarzyna Cygan 4, Zorica Despodovska 4, Mariola Wiertelak 4, Natalia Janas 2, Magdalena Drażyk 2, Zuzanna Ważna 2, Oliwia Domagalska 2, Lesia Smolinh 1, Anastasiya Melekestseva 1, Małgorzata Buklarewicz 1, Aleksandra Kucharska, Wiktoria Kocińska, Patrycja Kozioł.

JKS: Weronika Kordowiecka, Sabina Kubisztal, Annamaria Musakova – Edyta Byzdra 9, Wiktoria Kostuch 4, Sandra Guziewicz 3, Sylwia Matuszczyk 3, Katarzyna Kozimur 2, Natalia Dmytrenko 2, Valiantsina Kozimur, Julia Skubacz, Kinga Strózik.