Ligowe emocje wracają! Eurobud JKS Jarosław zagra z Galychanką Lwów

23 lis 2022 | Mecze

Wracamy na ligowe parkiety! Po dłuższej, reprezentacyjnej przerwie Eurobud JKS Jarosław zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek – HC Galychanką Lwów.

Start sezonu nie do końca ułożył się po myśli jarosławianek. Sytuację poprawiło zwycięstwo w poprzedniej serii (19 października). Czarno-niebieskie pokonały wówczas KPR Ruch Chorzów i dopisały do ligowej tabeli trzy niezwykle cenne punkty.

Obecna lokata (8. miejsce, 6 punktów, dwa zwycięstwa, cztery porażki) z pewnością nie satysfakcjonuje piłkarek ręcznych prowadzonych przez Reidara Moistada. Do meczu z Galychanką przystąpią więc głodne gry i kolejnego zwycięstwa, co potwierdzają słowa rozgrywającej Aleksandry Zimny: – Lubimy ciężko trenować, ale jeszcze bardziej cieszą nas mecze. Dlatego z niecierpliwością „tupiemy nóżką” i bardzo cieszymy się na to spotkanie.

Kilka tygodni ligowej pauzy miało sporo plusów, na co uwagę zwraca Karolina Mokrzka:
Wracamy na parkiet po przerwie reprezentacyjnej. Był to czas regeneracji, leczenia kontuzji i przygotowania formy na dalszą część rozgrywek. Cieszymy się, że już w czwartek zagramy mecz na własnym parkiecie.

W meczu 7. serii nie zagra kontuzjowana Joanna Gadzina: – Jestem siedem tygodni po operacji zszycia ścięgna prostownika palca. Rehabilitacja przebiega bardzo dobrze, palec wraca powoli do pełnej sprawności. Jeszcze nie trenuję w stu procentach z drużyną, ale biorę udział w tych częściach treningu, na które pozwala mi aktualny stan palca. Resztę zajęć odbywam indywidualnie, z boku. W przyszłym tygodniu jadę na wizytę kontrolną do doktora, który mnie operował i wtedy zapadnie decyzja kiedy pojawię się na parkiecie. Mam nadzieję, że będzie to już w najbliższym czasie.

HC Galychanka Lwów lepiej rozpoczęła zmagania w sezonie 2022/2023. Choć w ostatnim meczu uległa Piotrcovii (25:22), w tabeli plasuje się na piątym miejscu (9 pkt, 5. miejsce, trzy zwycięstwa, trzy porażki). Spora w tym zasługa Diany Dmytryshyn, która na chwilę obecną jest najlepszą strzelczynią ligi.

7. seria PGNiG Superligi Kobiet: Eurobud JKS Jarosław – HC Galychanka Lwów

24 listopada (czwartek), godz. 19:00