Minimalnie lepsze Kobierki

1 kwi 2023 | Relacja

Starcie KPR-u Kobierzyce i Eurobudu JKS Jarosław z pewnością nie zawiodło kibiców. Zespoły stworzyły wspólnie dobre widowisko, ale minimalnie lepsze okazały się gospodynie (30:29).

Inauguracyjne trafienie należało do Karoliny Wicik. Udaną interwencją popisała się także bramkarka Beata Kowalczyk. Szansę na 2:0 wykorzystała Aleksandra Tomczyk. Eurobud JKS szybko, bo w 3. minucie, odrobił stratę (Nestsiaruk, Gliwińska). Próbę rzutu ze skrzydła wybroniła Weronika Kordowiecka, a akcję na 2:3 wykończyła Lesia Smolinh.

W 7. minucie jarosławska bramkarka znów wyczuła zamiary rywalek, co napędziło jej koleżanki grające w polu (4:6). Indywidualna akcja sam na sam Małgorzaty Buklarewicz zminimalizowała stratę (5:6). Podanie do Wiktorii Gliwińskiej pozwoliło przyjezdnym powrócić do dwupunktowego prowadzenia. W 15. minucie swój moment ponownie miały bramkarki. Najpierw rzut karny Małgorzaty Trawczyńskiej wybroniła Patrycja Chojnacka, a tuż po niej Aleksandrę Tomczyk zatrzymała Weronika Kordowiecka.

Eurobud JKS wykorzystał grę w przewadze (Trawczyńska) i osiągnął najwyższe, jak dotąd, prowadzenie - 6:9. O czas poprosiła Edyta Majdzińska. Po wznowieniu gry, bramkę numer siedem na konto KPR-u dopisała Natalia Janas. Odpowiedziała Aleksandra Zimny (7:10).

W 22. minucie Kobierki, po kolejnym celnym rzucie Natalii Janas, traciły do JKS-u już tylko jedną bramkę (10:11). Techniczne trafienie Małgorzaty Trawczyńskiej pozwoliło jarosławiankom znów nieco odskoczyć. Przy stanie 11:13 grę przerwał Michał Kubisztal.

Trzy błędy przyjezdnych zostały bezbłędnie wykorzystane przez zespół Edyty Majdzińskiej, który nie tylko doprowadził do remisu, ale i wyszedł na prowadzenie (14:13). W samej końcówce pierwszej połowy zespoły "wymieniły się" udanymi akcjami, ale to gospodynie oddały o jeden rzut więcej. Zespoły zeszły na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu KPR-u Kobierzyce 16:15.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dziesiątej interwencji Weroniki Kordowieckiej i rzutu karnego w wykonaniu Aleksandry Zimny (16:16). Na kolejną bramkę którejkolwiek z drużyn trzeba było poczekać około pięciu minut. Trafiła Despodovska, a szybko odpowiedziała Valentina Nestsiaruk.

Dobrze dysponowana Natalia Janas dała Kobierkom dwupunktową przewagę (19:17). W 40. minucie punktowała Aleksandra Zimny, a Katarzyna Kozimur zdołała doprowadzić do kolejnego już w tym starciu remisu (20:20).

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem ze świetnej strony zaprezentowała się zmienniczka Natalii Janas - Patrycja Kozioł. Jarosławianki nie były w stanie jej zatrzymać, a przewaga KPR-u wzrosła do trzech bramek (25:22). Serię przerwała Moniky Bancilon.

Pierwsze trafienie Kingi Strózik w 52. minucie było równocześnie trafieniem kontaktowym (26:25). Sprawy w swoje ręce wzięła bohaterka ostatnich minut Moniky Bancilon. Jej rzuty pozwoliły jarosławiankom odwrócić wynik i wyjść na chwilowe prowadzenie (26:27). Na remis trafiła Zorica Despodovska.

W 58. minucie na listę strzelczyń dwukrotnie wpisała się Aleksandra Kucharska, co znacznie utrudniło sytuację gości (30:28). Na trzydzieści sekund przed zakończeniem meczu JKS zdołał trafić, jak się okazało, ostatni raz w tym starciu. KPR Kobierzyce wygrał 30:29 i zatrzymał tym samym we własnej hali trzy punkty.

MVP: Natalia Janas

Wyróżniona po stronie JKS-u: Weronika Kordowiecka

KPR Gminy Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław 30-29 (16-15)

Kobierzyce:  Kowalczyk, Chojnacka – Olek, Kucharska 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 4, Janas 6, Wiertelak 3, Kozioł 3, Ważna, Despodovska 5, Wicik 5, Domagalska 1, Macedo