O trzynaście trafień lepsze. Dominacja Eurobudu JKS Jarosław

3 lut 2023 | Relacja

Zwycięzcę meczu 15. serii kibice zgromadzeni w jarosławskiej hali poznali szybciej, bo już w pierwszej połowie. Wysoka skuteczność w ataku (71%) i w bramce (35%) przełożyła się na końcowy wynik starcia – 36:23. Zespół Eurobudu JKS Jarosław zatrzymał we własnej hali trzy cenne punkty i zdominował KPR Ruch Chorzów.

Początek upłynął pod znakiem równej gry obydwu ekip. Wynik otworzyła drużyna gospodyń (Smolinh). Następnie dwukrotnie trafiła Polina Masalova. Do remisu (2:2) doprowadziła Sylwia Matuszczyk.

W 10. minucie, po akcji wykończonej przez Karolinę Mokrzkę, jarosławianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:4) i od tego momentu sukcesywnie powiększały swoją przewagę. Trafiały m.in. Aleksandra Zimny, Małgorzata Trawczyńska i Joanna Gadzina. Znaczącą rolę odgrywała również defensywa.

Po dwudziestu minutach meczu czarno-niebieskie prowadziły już 13:8. Był to dla nich bezpieczny wynik, który pozwalał na kontynuowanie spokojnej gry. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania, Eurobud JKS osiągnął najwyższe, jak do tej pory, siedmiopunktowe prowadzenie (16:9). Spora w tym zasługa asyst Małgorzaty Trawczyńskiej. Jej dobre podania umożliwiały pozostałym zawodniczkom JKS-u rzuty z dogodnych pozycji. Jarosławianki ani na moment nie straciły koncentracji, co potwierdził wynik po trzydziestu minutach gry (19:10).

Bezbramkowy początek drugiej połowy przerwał szkoleniowiec miejscowych – Michał Kubisztal. Wystarczyło kilkadziesiąt sekund, aby faworytki starcia „przebudziły się” i poprawiły rezultat na 23:10. Dobrze zafunkcjonowała choćby współpraca Trawczyńskiej i Dorsz. Serię KPR-u przerwała Karolina Jasinowska.

Drużyna Eurobudu JKS, pomimo ogromnej przewagi, nie odpuszczała. Na kwadrans przed zakończeniem meczu prowadziła aż piętnastoma bramkami (28:13). Ruch szukał recepty na powstrzymanie zdecydowanie lepszego w tym starciu rywala, jednak na próżno. W 52. minucie na listę strzelczyń wpisała się dwunasta zawodniczka czarno-niebieskiego zespołu – Kinga Strózik. Tak wysoka przewaga była również zasługą Poliny Kukharchyk, która zastąpiła w bramce Weronikę Kordowiecką i pokazała, że między słupkami czuje się równie znakomicie.

Ostatni rzut w tym meczu należał do Natalii Stokowiec, co było jedynie kosmetyczną poprawką ostatecznego wyniku.

MVP: Aleksandra Zimny. Wyróżniona po stronie KPR-u: Molina Masalova.

Eurobud JKS Jarosław 36:23 KPR Ruch Chorzów (19:10)

Jarosław: Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 4, Mokrzka 2, Smolinh 8, Trawczyńska 6, Bancilon 2, Nestsiaruk 1, Gadzina 2, Volovnyk 1, Gliwińska 5, Dorsz 2, Strózik 2, Matuszczyk 1, Kozimur.

Chorzów: Knapik, Ciesiółka – Iwanowicz 1, Polańska 1, Kolonko 1, Masalova 8, Stokowiec 3, Sytenka 1, Wiśniewska 2, Miłek 1, Jasinowska 4, Bury, Kiel, Gryczewska, Masiuda, Doktorczyk.