Pożegnanie z europejskimi pucharami w dobrym stylu

18 lut 2023 |

Choć Eurobud JKS Jarosław pokonał w meczu rewanżowym Iuventę Michalovce 29:25, udział w EHF European Cup zakończył na etapie ćwierćfinału. Liczba bramek, którą czarno-niebieskie musiały odrobić, by przejść do półfinału rozgrywek, okazała się zbyt duża.

Jarosławianki weszły w mecz rewanżowy niemal koncertowo, a świadczy o tym dziewięć rzuconych bramek w dziesięciu minutach. Słowaczkom udało się w tym czasie trafić tylko raz. Czterokrotnie punktowała Małgorzata Trawczyńska. Skuteczne były także Aleksandra Dorsz, Valentina Nestsiaruk, Joanna Gadzina i oczywiście Weronika Kordowiecka, która do swoich bramkarskich popisów zdążyła przyzwyczaić już miejscowych kibiców.

W okolicach 15. minuty Słowaczki „zalogowały się” do meczu i rozpoczęły odrabianie strat. O czas, przy stanie 10:6 poprosił trener czarno-niebieskich Michał Kubisztal. Jarosławianki wznowiły grę będąc tak mocne, jak w początkowej fazie meczu i ponownie odskoczyły przyjezdnym. Po trzydziestu minutach prowadziły 16:8.

Od gwizdka sygnalizującego drugą połowę spotkania, zespoły zamieniły się rolami. Przodowała Iuventa, a JKS aż do 40. minuty nie mógł wyprowadzić punktowej akcji. W tym czasie, ekipa gości zdołała odrobić prawie całą stratę (16:14). Spora w tym zasługa bramkarki Mendes de Almeidy, która wybroniła aż osiem rzutów gospodyń.

Rozpędzonym podopiecznym Petera Kostki przerwała skrzydłowa Wiktoria Gliwińska (17:14). Od tego momentu poziom spotkania zdecydowanie się wyrównał. Celnie trafiały obydwie ekipy, ale to JKS, przez ostatnie dwadzieścia minut spotkania, był o przysłowiowy krok z przodu. Niestety, to nie wystarczyło, by przejść do kolejnej fazy i zameldować się w półfinale europejskich pucharów. Strata bramkowa po pierwszym meczu w Michalovcach okazała się zbyt duża, a mecz rewanżowy, choć wygrany 29:25, był ostatnim meczem polskiej ekipy w EHF European Cup.

Eurobud JKS Jarosław - Iuventa Michalovce 29:25 (16:8)

Jarosław: Kukharchyk, Kordowiecka - Bancilon 1, Gadzina 2, Dorsz 5, Trawczyńska 9, Volovnyk 2, Gliwińska 2, Nestsiaruk 2, Zimny 3, Smolinh 2, Strózik 1, Kozimur, Mokrzka, Matuszczyk.

Michalovce: Mendes de Almeida, Yablonska-Bobal - Dvorscakova 3, Stefanikova 3, Popovcova 5, Kohuch 3, Wollingerova 3, Kompaniiets 4, Krivokapic 4, Polievkova, Dmytrenko, Borysevych, Kolovska, Kluckova.