Po karnych lepszy Koszalin

11 gru 2022 | Relacja

W meczu 9. serii nie zabrakło emocji i zwrotów akcji. Zwycięzcę spotkania wyłoniły rzuty karne. Dwa punkty z jarosławskiej hali pojechały do Koszalina (22:22, 2:4).

Od trzech celnych rzutów rozpoczęły przyjezdne (Mączka, Zaleśny, Urbaniak – 0:3). Jarosławiankom wystarczyła minuta, aby odrobić całą stratę. Rozpoczęła Lesia Smolinh,
a kolejne bramki dołożyły Katarzyna Kozimur i Valentina Nestsiaruk. W 9. minucie, rzut Sylwii Matuszczyk dał gospodyniom prowadzenie. Natychmiastowo odpowiedziała Anna Mączka (4:4), która faulowana przez Kingę Strózik na moment zeszła z boiska. Jarosławska obrotowa otrzymała natomiast czerwoną kartkę. Osłabiony przez dwie następne minuty JKS poradził sobie z trudną sytuacją - wypracował przewagę i prezentował przed własną publicznością zdecydowanie lepszą dyspozycję niż w początkowej fazie meczu. Trafiały Valentina Nestsiaruk, Joanna Gadzina, Sylwia Matuszczyk. W 14. minucie, przy stanie 8:4, o przerwę poprosił szkoleniowiec Młynów Stoisław Koszalin Jarosław Knopik.

Po wznowieniu gry trafiła Anna Mączka. Dłużna nie pozostała Nestsiaruk, która wykończyła dwie kolejne akcje. Sytuację wykorzystała także Sylwia Matuszczyk, dzięki czemu czarno-niebieskie prowadziły w 18. minucie 11:6. Bramkę nr 7 na koncie koszalinianek zapisała Nicola Żmijewska. Powrót do pięciopunktowego prowadzenia dała Lesia Smolinh (12:7). Przewaga jarosławianek po rzucie Emilii Kowalik na 13:9 nieco stopniała. O czas poprosił trener Michał Kubisztal. Czternasta bramka na konto JKS-u padła po rzucie Nestsiaruk. Kolejna akcja, dająca sześć punktów przewagi, należała do Joanny Gadziny (15:9). Na nieco ponad minutę przed zakończeniem pierwszej połowy meczu trafiły Kristina Kubisova oraz Gabriela Urbaniak i to one ustaliły rezultat po trzydziestu minutach spotkania (15:11).

Druga część starcia rozpoczęła się od rzutów Krystiny Kubisovej i Anny Mączki. Po stronie JKS-u punktowała Aleksandra Zimny, ale inicjatywę ponownie przejęły koszalinianki, które dołożyły kolejne dwie bramki (Choromańska, Kubisova). Przewaga gospodyń stopniała z 15:11 na 16:15. O czas poprosił Michał Kubisztal. W 39. minucie do remisu doprowadziła Gabriela Urbaniak (16:16).

Jarosławianki rozpoczęły budowanie przewagi od nowa (Matuszczyk, Smolinh – 18:16), jednak finalnie nie utrzymały jej. Na listę strzelczyń po stronie Koszalina wpisała się m.in. obrotowa Hanna Rycharska, która w 55. minucie dała swojej ekipie jednopunktowe prowadzenie (20:21). Trzy minuty później stan meczu wyrównała Wiktoria Gliwińska. Tuż po niej trafiła Anna Mączka oraz Katarzyna Kozimur. Tablica wyników ciągle wskazywała remis – 22:22. Przy takim rezultacie obydwa zespoły przystąpiły do rzutów karnych. Zwycięskie okazały się zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin (2:4 po rzutach karnych).

MVP: Natalia Filończuk
Wyróżniona po stronie JKS-u: Sylwia Matuszczyk

Eurobud JKS Jarosław – Młyny Stoisław Koszalin 22:22 (2:4 po rzutach karnych)

Jarosław: Kukharchcyk, Kordowiecka – Smolinh 3, Nestsiaruk 6, Kozimur 3, Matuszczyk 4, Gadzina 3, Trawczyńska 1, Zimny 1, Gliwińska 1, Mokrzka, Volovnyk, Dorsz, Strózik.

Koszalin: Nowicka, Zimny, Filończuk – Mączka 6, Kubisova 4, Żmijewska 1, Zaleśny 4, Kowalik 1, Urbaniak 3, Choromańska 1, Rycharska 2, Bayrak, Reichel, Jura.

Kary dwuminutowe: JKS 3, Koszalin 1.