Porażka w Piotrkowie Trybunalskim

12 paź 2022 | Relacja

Wyjazdu do Piotrkowa Trybunalskiego Eurobud JKS Jarosław nie zaliczy do udanych. W meczu 5. serii uległy miejscowym 33:23.

Czarno-niebieskie weszły w to spotkanie z przytupem. Dwie kontry z rzędu wykorzystała Wiktoria Gliwińska. Trafiła także Valentina Nestsiaruk i Natalia Volovnyk. Po pięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 1:5.

Piotrkowiankom wystarczyło siedem minut aby doprowadzić do remisu i zatrzymać rozpędzoną drużynę gości (Tauani Schneider, Karolina Jureńczyk, Joanna Waga, Tatjana Trbovic). Na tym jednak gospodynie nie poprzestały. Wykorzystane kontrataki w połączeniu
z błędami Eurobudu JKS-u dały Piotrcovii prowadzenie 10:7. Sytuacja w ciągu kilku minut odmieniła się po rzutach Wiktorii Gliwińskiej, Aleksandry Zimny i Małgorzaty Trawczyńskiej. Czarno-niebieskie wyrównały stan meczu (10:10). Zryw, jak się okazało, był tylko chwilowy. Ekipa Piotrcovii postawiła w ostatnich minutach pierwszej połowy twarde warunki i finalnie zakończyła tę część meczu o pięć trafień lepsza (15:10).

Choć po przerwie jako pierwsze do bramki trafiły przyjezdne (Lesia Smolinh), cztery bramki z rzędu padły na korzyść gospodyń (Patrycja Królikowska, Lucyna Sobecka, Karolina Jureńczyk). Piotrkowianki kontynuowały skuteczną grę sprzed kilkunastu minut. W 40. minucie prowadziły już dziewięcioma trafieniami (23:14), czym zupełnie „rozmontowały” grę JKS-u. Wynik kontrolowały do końca spotkania i finalnie odniosły wysokie zwycięstwo (33:23).

MVP: Karolina Jureńczyk

Wyróżniona po stronie JKS-u: Wiktoria Gliwińska