Reidar Moistad: Przywieziemy medal do Jarosławia

27 sie 2021 |

W pierwszym dniu Jarmarku Jarosławskiego (26 sierpnia), tuż po uroczystym otwarciu wydarzenia, odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Eurobud JKS Jarosław 2021/2022. Zawodniczki i sztab szkoleniowy zaprezentowali się kibicom, mieszkańcom, włodarzom miasta oraz przybyłym gościom.

W pierwszym dniu Jarmarku Jarosławskiego (26 sierpnia), tuż po uroczystym otwarciu wydarzenia, odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Eurobud JKS Jarosław 2021/2022. Zawodniczki i sztab szkoleniowy zaprezentowali się kibicom, mieszkańcom, włodarzom miasta oraz przybyłym gościom.

Dzięki współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu udało się przedstawić każdą

z piłkarek ręcznych i przede wszystkim opowiedzieć o planach i celach na najbliższy sezon ligowy. Aspiracje jarosławskiej drużyny są zdecydowanie wyższe niż dotychczas, o czym wspomniał I trener zespołu. Reidar Moistad jest pewny wysokiego poziomu sportowego, jaki gwarantuje zbudowany przez niego zespół.

– Obiecuję, że przywieziemy do Jarosławia medal.

Szkoleniowiec wspomniał również o kilkutygodniowej ciężkiej pracy, pobijaniu personalnych rekordów przez każdą z zawodniczek oraz o ostatnim, przedsezonowym sprawdzianie formy – sparingu otwartym z beniaminkiem Suzuki Koroną Handball Kielce.

Kilka słów do kibiców skierowała także kapitan, Sylwia Matuszczyk:

 

– Ja już teraz serdecznie was zapraszam, bo jak wiadomo, w tamtym sezonie covid naprawdę pokrzyżował nam plany i wydaje mi się, że bez was na hali sportowej to nie wyglądało tak dobrze. Ja pamiętam, jeszcze nie będąc w Jarosławiu, jak przyjechałam tutaj na halę, ten hałas, który stworzyliście. Był dla mnie czymś olśniewającym. Czekam na was, czekam na waszą energię i na to, że wesprzecie nas i pomożecie nam bić się o te najwyższe cele.

Prezentację zakończył Burmistrz Miasta Jarosławia – Waldemar Paluch.

– W tym wspaniałym i wyjątkowym dniu dla Jarosławia, kiedy to rozpoczynamy wielki Jarmark Jarosławski, możemy przedstawić państwu wspaniały i wyjątkowy zespół. […] Możemy wspierać się nawzajem, grać o najlepsze wyniki i sławić Jarosław na całą Polskę i na cały świat.

W jarosławskiej drużynie zakontraktowano dziewięć nowych szczypiornistek. Część z nich jest już znana kibicom PGNiG Superligi Kobiet. Lesia Smolinh i Natalia Volovnyk jeszcze do niedawna reprezentowały barwy Młynów Stoisław Koszalin. Joanna Gadzina i doskonale pamiętana w Jarosławiu z wcześniejszych sezonów Magda Balsam występowały w drużynie MKS-u Perły Lublin, a pozyskana z niemieckiej Bundesligi Aleksandra Dorsz w sezonie 19/20 była obrotową MKS-u Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Nieznane dotąd na superligowych parkietach twarze to mistrzynie Serbii z Zork Jagodina –  Olivera Vukcevic i Jelena Djurasinovic, mistrzyni ligi Chorwackiej z HC Podpravka Vegeta Ivona Mrden i białorusinka Polina Kukharchyk. Wszystkie zagraniczne szczypiornistki występują w reprezentacjach narodowych. Karierę w jarosławskim zespole kontynuują natomiast: Sylwia Matuszczyk, Aleksandra Zimny (reprezentantki Polski) Sandra Guziewicz, Katarzyna Kozimur, Kinga Strózik i Valentina Nestsiaruk.

Swój pierwszy mecz, będący jednocześnie meczem inaugurującym nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet, Eurobud JKS Jarosław rozegra na wyjeździe, 7 września (wtorek) o godzinie 17:45. Przeciwnikiem czarno-niebieskich będzie MKS Zagłębie Lubin – aktualne mistrzynie Polski
i zdobywczynie Pucharu Polski. Transmisję meczu przeprowadzi TVP Sport.

 

Skład Eurobud JKS Jarosław na sezon 2021/2022:

Bramkarki:

JELENA DURASINOVIC

PALINA KUKHARCHYK

Rozgrywające:

IVONA MRDEN

VALENTINA NESTSIARUK

ALEKSANDRA ZIMNY

SANDRA GUZIEWICZ

LESIA SMOLINH

KATARZYNA KOZIMUR

Obrotowe:

ALEKSANDRA DORSZ

SYLWIA MATUSZCZYK

KINGA STRÓZIK

Skrzydłowe:

MAGDA BALSAM

JOANNA GADZINA

NATALIA VOLOVNYK

OLIVERA VUKCEVIC

Trenerzy:

I Trener Reidar Moistad

Asystent: Monika Cholewa.