Starcie na Globusie. Handball JKS zagra w Lublinie

23 wrz 2023 | Mecze

Wygrana „za trzy”, przegrana po rzutach karnych i cztery punkty w tabeli – z takim dorobkiem czarno-niebieskie przystąpią do meczu 3. serii ORLEN Superligi Kobiet. W Hali Globus czekają na nie Wicemistrzynie Polski – piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin.

Zawodniczki Handball JKS-u Jarosław udanie weszły w nowy sezon. Z Koszalina przywiozły na Podkarpacie jeden punkt, a w starciu domowym z Piotrcovią zaprezentowały się na tyle dobrze, że zatrzymały we własnej hali pełną pulę. W meczu 3. serii drużynę prowadzoną przez Michała Kubisztala czeka zdecydowanie najtrudniejsze zadanie jak do tej pory, czyli wyjazd na Lubelszczyznę i zmierzenie się ze srebrnymi medalistkami Mistrzostw Polski. – Przed nami bardzo ciężkie spotkanie. Jedziemy do Lublina, zespołu Wicemistrza Polski, który na początku sezonu zanotował dwie pewne wygrane. Nie jesteśmy faworytem meczu, ale na pewno będziemy walczyć przez sześćdziesiąt minut – mówi obrotowa JKS-u, Kinga Strózik.

Starcie na Globusie będzie wyjątkowe i sentymentalne dla rozgrywającej czarno-niebieskich, Edyty Byzdry. – Lublin aspiruje w tym sezonie do Mistrzostwa Polski. Nie będzie to łatwy mecz, z czego zdajemy sobie sprawę. Jednakże miło wrócić do Lublina, gdzie stawiało się pierwsze kroki w piłce ręcznej. Będziemy walczyć o każdą bramkę i każdy możliwy punkt w tabeli rozgrywkowej.

3. seria ORLEN Superligi Kobiet

MKS FunFloor Lublin – Handball JKS Jarosław

24 września (niedziela), godz. 16:00

Transmisja: https://emocje.tv/live/2297/mks-funfloor-lublin-handball-jks-jaroslaw