Ten sezon należał do nich! Kordowiecka i Matuszczyk z Gladiatorem za sezon 23/24

23 maj 2024 | Plebiscyt

Gladiatory 2024, czyli prestiżowe nagrody ORLEN Superligi Kobiet, zostały rozdane. Wyróżnienia otrzymały dwie zawodniczki Handball JKS-u Jarosław – bramkarka Weronika Kordowiecka i obrotowa Sylwia Matuszczyk.

Boiskowe poczyniania jarosławianek nie umknęły ekspertom oraz kibicom piłki ręcznej. Weronika  i Sylwia miały ogromny wpływ na grę swojego zespołu. Na przestrzeni całego minionego sezonu prezentowały równą, wysoką formę, co znajduje uzasadnienie w statystykach.

Sylwia Matuszczyk zapisała na swoim 97 bramek. Jest trzecią w kolejności strzelczynią Handball JKS-u w sezonie 23/24 i jedną z najbardziej skutecznych piłkarek ręcznych w lidze (76.38% skuteczności rzutów). Sylwię, podobnie jak Weronikę, wielokrotnie wybierano do tzw. Siódemki Tygodnia. Otrzymała również indywidualną nagrodę Zawodniczki Miesiąca (za marzec 2024).

 

38,07% - z taką skutecznością między słupkami zakończyła sezon Weronika Kordowiecka, co finalnie dało jej pierwsze miejsce wśród wszystkich bramkarek w lidze. W przypadku rzutów karnych, procenty są równie imponujące – 19,23%. Warty zapamiętania jest domowy mecz z EKS-em Startem Elbląg (20 października 2023) i rekordowe 22 obronione rzuty.


Ogromne gratulacje dla nagrodzonych! Warto także wspomnieć o nominacji dla Edyty Byzdry (kat. Odkrycie sezonu do lat 23), która była jedną z najjaśniejszych postaci w czarno-niebieskich szeregach.