Udane spotkanie w Koszalinie

26 wrz 2021 |

W meczu 4. serii jarosławianki pokonały Młyny Stoisław Koszalin (20:21) i zdobyły pierwsze punkty w nowym sezonie.

Początek meczu stał pod znakiem błędów jednej i drugiej drużyny. Dopiero w okolicach piątej minuty w światło bramki trafiła Magda Balsam. Gra na moment przyspieszyła, jednak zespołom znów przytrafiła się seria błędów w ataku i do 11. minuty tablica wyników wskazywała 2:2. Bramki m.in. Valentiny Nestsiaruk, Magdy Balsam i Sylwii Matuszczyk pozwoliły jarosławiankom na objęcie kilkupunktowego prowadzenia. W 18. minucie przyjezdne prowadziły 3:8. Skuteczną akcje koszalinianki wyprowadziły dopiero w 20. minucie.

W końcówce pierwszej połowy gospodynie poprawiły wynik (8:12), ale ostatecznie zespoły zeszły na przerwę przy pięciopunktowym prowadzeniu Jarosławia (8:13).

Druga połowa wyglądała dość podobnie. Fragmenty dobrej gry przeplatały się z błędami, ale to czarno-niebieskie utrzymywały wysoką przewagę. Kwadrans przed zakończeniem spotkania prowadziły 13:19.

Koszalinianki nie odpuszczały i w nieco ponad pięć minut zniwelowały stratę (17:19). Nic nie zapowiadało tak emocjonującej końcówki. Czterdzieści sekund przed końcem meczu trener przyjezdnych Reidar Moistad poprosił o czas. Czarno-niebieskie były lepsze już tylko o jedną bramkę (20:21). To jednak wystarczyło do zgarnięcia całej puli i zabrania trzech punktów do Jarosławia.

Najlepszą zawodniczką meczu została Valentina Nestsiaruk. W zespole gospodyń wyróżniono Natalię Filończuk.

Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Alexandra Ivanytsia – Gabriela Urbaniak, Paula Mazurek 6, Anna Mączka 1, Żaneta Lipok 4, Aleksandra Zaleśny 3, Gabriela Haric, Martyna Żukowska 2, Hanna Rycharska 4, Martyna Borysławska, Daria Somionka.

Eurobud JKS Jarosław: Jelena Durasinović, Palina Kukharchyk – Magda Balsam 3, Joanna Gadzina, Aleksandra Dorsz 1, Ivona Mrden, Sylwia Matuszczyk 6, Natalia Volovnyk 1, Valiantsina Nestsiaruk 7, Lesia Smolinh 3, Olivera Vukcević, Katarzyna Kozimur.