MMTS lepszy w Kalisz Arenie

3 wrz 2023 | Mecze

W 2. serii spotkań MMTS Kwidzyn pokonał Energa MKS Kalisz 22:27 (12:13). MVP spotkania został wybrany kapitan zespołu z Kwidzyna Łukasz Zakreta.

Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie. Podopieczni Pawła Nocha po 5. minutach prowadzili 5:3. Trzy minuty później po bramkach Tomasa Nejdla i Miłosza Bekisza przewaga Energa MKS-u Kalisz wzrosła do czterech bramek – 7:3. W tym momencie o czas poprosił trener MMTS-u Bartłomiej Jaszka. Od tego momentu obie drużyny nie mogły zdobyć bramki. O czas w 12. minucie poprosił trener Paweł Noch. W 15. minucie niemoc przełamał MMTS bramką Bogdana Cherkashchenko, chwilę później z szybkiej kontry na dwie bramki straty zmniejszył Mateusz Kosmala.

W 16. minucie na tablicy widniał wynik 7:5. W 17. minucie z karnego stratę do jednej bramki zniwelował Patryk Grzenkowicz, a w 20. minucie Filip Wawrzyniak doprowadził do wyrównania 7:7 i wyrzucił na 2 minuty Matiję Starcevica. Niemoc strzelecką gospodarzy po 12 minutach przełamał Bartosz Kowalczyk najpierw jego rzut obronił Łukasz Zakreta, ale już dobitka dotarła do bramki.

Kaliszanie w 24. minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tak było do 29. minuty, kiedy to goście po dwóch bramkach Bogdana Cherkashchenko i jednej Patryka Grzenkowicza odwrócili losy pierwszej połowy i nie dość, że odrobili straty to wyszli na jednobramkowe prowadzenie – 12:13.

Drugą połowę bramką otworzył bardzo skuteczny dziś Cherkashchenko. Chwilę później na 12:15 podwyższył Wiktor Jankowski. Trzybramkowa przewaga gości utrzymywała się do 40. minuty gdy na tablicy było – 15:18. W ciągu następnych dwóch minut goście z Kwidzyna podwyższyli na 15:20 za sprawą Filipa Wawrzyniaka i Patryk Grzenkowicza. O czas poprosił trener Paweł Noch. W końcówce gra się nieco wyrównała, ale goście z Kwidzyna cały czas utrzymywali bezpieczny dystans nad gospodarzami. Mecz zakończył się wynikiem 22:27.

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 22:27 (12:13)

Energa MKS Kalisz: Hrdlicka, Szczecina (25%) – Krępa, Starcevic 2, Nejdl 4, Kowalczyk 1, Kus 1, Biernacki, Góralski 2, Wróbel 3, K. Pilitowski 2, M. Pilitowski 5, Bekisz 1, Karlas, Karpiński 1

Karne: 2/5

Kary: 10 minuty (Karpiński – 4 minuty, Starcevic, M. Pilitowski, Kus – po 2) Kus - czerwona i niebieska kartka

MMTS: Zakreta (38), Matlęga (50%) – Grzenkowicz 5, Łazarczyk 2, Kamyszek 3, Wawrzyniak 3, Welcz, Potoczny 1, Jarosz, Kosmala 3, Landzwojczak 2, Cherkashchenko 7, Jankowski 1,