Pewne zwycięstwo nad Ostrovią w Derbach Wielkopolski!

26 lis 2023 | Mecze

Przy dopingu kompletu kibiców w hali Kalisz Arena Energa MKS Kalisz pokonała w Derbach Wielkopolski Arged Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski 28:22 (13:8). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany bramkarz gospodarzy Krzysztof Szczecina, który bronił ze skutecznością 52 procent.

W hali Kalisz Arena zebrało się blisko trzy tysiące kibiców. Pierwszy rzut w meczu wykonał Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

Początek spotkania należał do twardej obrony i pięknych interwencji bramkarzy obu drużyn . W 9. minucie po bramce Krzysztofa Komarzewskiego i odpowiedzi Kamila Adamskiego było 2:2. Taki stan utrzymywał się do 11. minuty, wtedy na 3:2 dla gospodarzy rzucił Tomas Nejdl, a w 12. minucie na 4:2 podwyższył Konrad Pilitowski. Ostrowianie nie odpuszczali i dwie minuty później znów na tablicy widniał remis. W 15. minucie po bramkach Piotra Krępy oraz Miłosza Bekisza Energa MKS wyszedł na dwubramkowe prowadzeni 6:4. Kaliszanie kontynuowali dobrą grę i w 20. minucie ku uciesze kompletu publiczności po bramce Krzysztofa Komarzewskiego prowadzenie wzrosło do czterech trafień – 9:5. Później nico gra się wyrównała. Do przerwy gospodarze prowadzili 13:8.

Ostrowianie na początku drugiej połowy mieli ciężko się przebić przez kaliską obronę, a gospodarze niesieni dopingiem powiększali prowadzenie. W 38. minucie na tablicy było 17:10 dla Energa MKS-u Kalisz. Gospodarze w pełni kontrolowali to spotkanie i korzystali z okazji. Po trzech kwadransach prowadzi już dwunastoma bramkami 24:12. Goście w ciągu następnych minut próbowali niwelować stratę. Udało im się „urwać” sześć bramek, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 28:22 dla Energa MKS-u Kalisz.

MVP spotkania został wybrany bramkarz gospodarzy Krzysztof Szczecina, który bronił ze skutecznością 52 procent.

Energa MKS Kalisz – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 28:22 (13:8)

Energa MKS Kalisz: Szczecina (52%), Hrdlicka – Krępa 3, Starcevic 2, Nejdl 5, Kowalczyk 1, Kus, Biernacki 1, Wróbel, K. Pilitowski 4, Molski 4, Bekisz 2, Karpiński, Komarzewski 5, Antolak 1

Kary: 16 minut (6 minut – Kus, po 2 minuty -Krępa, Nejdl, Biernacki, Karpiński, Komarzewski) czerw. kart. - Kus, Karpiński

Karne: 1/1

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Krekora (26%), Zimny (23%) - Rybarczyk 1, Adamski 5, Urbaniak 1, Klopsteg 1, Gierak, Łyżwa 1, Marciniak 3, Misiejuk 3, Tomaczak 2, Wojciechowski 2, Szpera 1, Krivokapic, Gajek, Reznicky 2

Kary: 6 minut (po 2 minuty – Gierak, Łyżwa, Reznicky) czerw. kart. -Łyżwa