Szczecina show! Wygrywamy z Górnikiem Zabrze!

16 paź 2023 | Mecze

Kaliscy szczypiorniści pokonali brązowych medalistów ubiegłego sezonu ORLEN Superligi 32:27 (14:11). MVP spotkania został wybrany bramkarz Energa MKS-u Kalisz Krzysztof Szczecina.

Mecz trafieniem w 2. minucie otworzył Damian Przytuła, na jego bramkę odpowiedział z rzutu karnego Matija Starcević. W 9. minucie kaliszanie poprowadzili 4:1 wtedy o czas poprosił trener Tomasz Strząbała. W 11. minucie karę 2 minut otrzymał Patryk Biernacki, co pozwoliło gościom zniwelować stratę – w 13. minucie było 6:4.

W 18. minucie po bramce Sebastiana Kaczora na tablicy było 8:6. Chwilę później ten sam zawodnik dostał karę 2 minut co wykorzystali gospodarze. Najpierw z czystej pozycji rzucił Mateusz Kus, a następnie po stracie zabrzan od własnej bramki Krzysztof Szczecina, co w 20. minucie spowodowało czterobramkową przewagę gospodarzy 10:6. W 23. minucie o czas poprosił trener Rafał Kuptel. Trzy minuty później na 12:9 trafił nowy zawodnik Energa MKS-u Kalisz, który przyszedł z Górnika Zabrze Dawid Molski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:11.

Drugą część spotkania w 33. minucie otworzył trafieniem z kontry Mateusz Góralski – gospodarze prowadzili po tej bramce 15:11. Po skutecznych interwencjach Krzysztofa Szczeciny i bramce Dawida Molskiego gospodarze w 37. minucie podwyższyli przewagę do pięciu trafień – 17:12. Po bramce Mateusza Kusa na 19:13 w 40. minucie o czas poprosił trener Tomasz Strząbała. Kaliszanie z biegiem czasu powiększali przewagę która w 50. minucie wynosiła siedem trafień – 25:18. Wtedy obudzili się goście od 54. do 56. minuty rzucili cztery bramki i zniwelowali stratę do czterech trafień. Wtedy o czas poprosił trener Kuptel. Gospodarze mieli jednak spotkanie pod kontrolą. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:27.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany kaliski bramkarz Krzysztof Szczecina.

Energa MKS Kalisz – Górnik Zabrze 32:27 (14:11)

Energa MKS Kalisz: Szczecina 1 – Krępa 2, Starcević 5, Nejdl 3, Kus 2, Biernacki, Góralski 4, Wróbel 6, Pilitowski 1, Molski 3, Bekisz 5

Kary: 12 minut (4 minuty – Kus, 2 minuty – Krępa, Biernacki, Góralski, Wróbel)

Karne: 4/4

Górnik Zabrze: Ligarzewski, Liljestrand – Szyszko 2, Tokuda 1, Morkovsky 3, Bachko 1, Artemenko 4, Krawczyk, Mauer 3, Bogacz, Minotskyi 6, Kaczor 3, Ilchenko 1, Wąsowski 1, Przytuła 2

Kary: 12 minut (4 minuty – Ilchenko, 2 minuty – Mauer, Minotskyi, Kaczor, Przytuła)