Wygrywamy w sponsorskich derbach. Krzysztof Szczecina show!

12 lut 2024 | Mecze

Kaliscy szczypiorniści pokonali we własnej hali Energa Wybrzeże Gdańsk w meczu 20. serii ORLEN Superligi. MVP spotkania został wybrany bramkarz gospodarzy Krzysztof Szczecina.

Obie drużyny miały ciężko wejść w to spotkanie. Niemoc szybciej przełamali goście z Gdańska za sprawą trafienia Mateusza Jachlewskiego. Szybko odpowiedział Bartosz Kowalczyk. Remis jednak nie trwał długo. Po dwóch bramkach Patryka Pieczonki, Mateusza Góralskiego i Nejca Zmavca w 9. minucie Energa Wybrzeże Gdańsk prowadziła 1:5. W 10. minucie o czas poprosił trener Rafał Kuptel. Wskazówki szkoleniowca pomogły, bo gospodarze rzucili dwie bramki z rzędu (11. minuta 3:5). Goście jednak szybko wrócili do 3-4 bramkowej przewagi. Po kwadransie na tablicy było 3:7.

Druga część pierwszej połowy to pogoń gospodarzy, którzy w 24. minucie doprowadzili do wyrównania 9:9 za sprawą bramki Bartosza Kowalczyka. Ostatecznie pierwsze 30. minut wygrali goście 10:11.

Drugą połowę trafieniem na remis 11:11 otworzył Krzysztof Konarzewski. Jednak lepiej rozpoczęli tę część gdańszczanie, którzy po bramce Michała Pereta w 40. minucie prowadzili 15:18. Kaliszanie znów zaczęli odrabianie strat. I znów skutecznie ponieważ w 47. minucie na remis 20:20 rzucił Dawid Molski. Ostatnie 12. minut meczu to bardzo skuteczna gra w bramce Krzysztofa Szczeciny, który dodał skrzydeł kolegom z pola i w 51. minucie Energa MKS Kalisz prowadziła 23:20. Co prawda gdańszczanie w 53. minucie zbliżyli się na jedno trafienie (23:22) jednak gospodarze nie oddali prowadzenia do samego końca i ostatecznie wygrali 26:24.

MVP spotkania został wybrany Krzysztof Szczecina.

Sponsorem tytularnym zarówno Energa MKS-u Kalisz jaki i Energa Wybrzeże Gdańsk jest Energa Grupa ORLEN.

Energa MKS Kalisz – Energa Wybrzeże Gdańsk 26:24 (10:11)

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Staracević 7, Nejdl, Kowalczyk 4, Kus 2, Drej, Kucharzyk 2, Biernacki, Wróbel, Pilitowski 5, Molski 3, Bekisz 1, Karpiński, Komarzewski 2

Kary: 10 minut (4 minuty – Kus, po 2 minuty – Kowalczyk, Molski, Karpiński)

Karne: 1/2

Energa Wybrzeże Gdańsk: Bedoui, Poźniak – Powarzyński 3, Pieczonka 2, Peret 2, Stępień 1, Milicević 3, Jachlewski 4, Góralski 2, Papaj 5, Zmavc 2, Domagała, Papina

Kary: 10 minut (6 minut – Zmavc, pod 2 minuty – Peret, Papina) czerwona kartka – Zmavc