Wygrywamy z Legionowem i zgarniamy pierwsze punkty w sezonie!

11 wrz 2023 | Mecze

Energa MKS Kalisz wygrała na własnym parkiecie z beniaminkiem ORLEN Superligi Zepter KPR Legionowo 30:28 (15:16). MVP spotkania został wybrany rozgrywający kaliszan Gracjan Wróbel.

Niedzielne spotkanie w hali Kalisz Arena zaczęli goście z Legionowa. W 8. minucie prowadzili już 2:5. Wtedy o czas poprosił trener Rafał Kuptel. Chwilę później bramkę z karnego po faulu na Tomasie Nejdlu zamienił Bartosz Kowalczyk. W 10. minucie na tablicy było 4:5. Dwie minuty później o czas poprosił trener Legionowa Michał Prątnicki. Po czasie bramkę zdobył Jakub Brzeziński i tym samym podwyższył na 4:6. Kaliszanie powoli zaczęli odrabiać straty, aż w 21. minuta po bramce Piotra Krępy był remis 10:10. Gra była bardzo wyrównana, jednak na chwilę przed końcowym gwizdkiem na 15:16 dla Zepter KPR Legionowo rzucił Norbert Maksymczuk.

Drugą połowę trafieniem na 16:16 z karnego otworzył Bartosz Kowalczyk. W 36. minucie goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Minutę później o czas poprosił trener Rafał kuptel. Po trzech bramkach Gracjana Wróbla i odpowiedzi Mateusza Chabiora w 40. minucie na tablicy było 21:22. O czas poprosił trener Prątnicki. W 41. minucie znów był remis 22:22 – po odbiorze i kontrze wyrównał Mateusz Góralski. W 45. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 25:24. Minutę później znów był remis – 25:25. W końcówce meczu uruchomił się Jan Hrdlicka, to dzięki jego interwencjom i szybkim kontrom kaliszanie w 53. minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie 28:26. Gospodarze kontrolowali końcówkę spotkania i ostatecznie wygrali 30:28. Tym samym zgarnęli pierwsze punkty w tym sezonie.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Gracjan Wróbel, którzy rzucił 8 bramek.

Energa MKS Kalisz – Zepter KPR Legionowo 30:28 (15:16)

Energa MKS Kalisz: Hrdlicka (31%) – Krępa 2, Starcevic 3, Nejdl 1, Kowalczyk 7, Biernacki, Góralski 4, Wróbel 8, K. Pilitowski, M. Pilitowski, Bekisz 5, Karpiński

Kary: 10 minut (Nejdl, Biernacki – po 4 minuty, Wróbel – 2 minuty)

Karne: 3/3

Zepter KPR Legionowo: Szałucki, Pieńkowski (26%) – Brzeziński 2, Maksymczuk 8, Fąfara 3, Bogudziński 2, Pawelec 2, Lewandowski 1, Adamczyk, Tylutki, Brinovec 1, Wołowiec 2, Chabior 6, Laskowski 1, Ciok

Kary: 2 minuty (Chabior – 2 minuty)